Politechnika Śląska obchodzi swoje 77-lecie. W ramach rocznicy w Domu Muzyki i Tańca odbył się koncert

Politechnika Śląska w Zabrzu 25 maja świętowała swoje 77-lecie. Z okazji urodzin placówki zorganizowano koncert wiosenny w Domu Muzyki i Tańca.

UM Zabrze
Koncert z okazji 77-lecia Politechniki Śląskiej Zabrzu

Politechnika w Zabrzu jest jednym z filarów ośrodka akademickiego w mieście. Poprzez rozbudowę kampusu przy ul. Roosevelta w Zabrzu funkcjonują dziś dwa wydziały: Organizacji i Zarządzania oraz Inżynierii Biomedycznej.

Placówka Politechniki Śląskiej w Zabrzu świętuje już 77-lecie w związku z czym odbył się urodzinowy koncert wiosenny w Domu Muzyki i Tańca. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele społeczności akademickiej, m.in. rektor PŚL prof. Arkadiusz Mężyk, kadra naukowa, pracownicy administracyjni oraz studenci. Na koncercie pojawili się również przedstawiciele zabrzańskiego samorządu, w tym również prezydent miasta - Małgorzata Mańka-Szulik. Gwiazdą wydarzenia był Andrzej Piaseczny.

Potencjał uczelni

Politechnika ma nieoceniony wkład w rozwój polskiej nauki. Umacnia też potencjał edukacyjny, gospodarczy i innowacyjny województwa śląskiego. Przez 77 lat instytucja wykształciła kolejne pokolenia specjalistów, z których wielu może się poszczycić światowymi sukcesami – komentuje Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent miasta Zabrze.

Dziś do 15 jednostek uczelni na w sumie 60 kierunkach uczęszcza ponad 17 tysięcy studentów. Ponadto Politechnika Śląska współpracuje z przeszło 100 zagranicznymi podmiotami. W ubiegłym roku w Zabrzu Europejskie Centrum Innowacyjnych Technologii dla Zdrowia (EHTIC – European HealthTech Innovation Center). Jest to wspólny projekt Politechniki Śląskiej, Miasta Zabrze oraz firmy Philips.

czytaj więcej:

Garou

Cztery koncerty Garou w Polsce. Jeden z nich – w Zabrzu

Zabrze wystawa jp2

"W drodze do świętości". Wystawa poświęcona JP2

Dom Pamięci Żydów Górnośląskich Gliwice

Nowy Oddział Muzeum gotowy. Pierwsze zwiedzanie...

Amok 1

Nowe Horyzonty w Gliwicach. Zobacz...

Set Width640 DSC00033

Na studia z małym dzieckiem? Teraz to możliwe

A89deac053396e24d6cf47cd0576ab59

Gliwicki bolid F1? Są już pierwsze projekty

811ebeb995a22870e562dc4cc35a49b1

Samolot z Gliwic miał wykryć i zidentyfikować cele