Policjant z Zabrza zatrzymał po służbie nietrzeźwego kierowcę. W Bytomiu. Zatrzymany 47-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu

Policjant z Zabrza zatrzymał po służbie nietrzeźwego kierowcę. Jak się okazało, zatrzymany mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu, a na dodatek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Policja Zabrze
Policja Zabrze

Do zatrzymania doszło w niedzielę, około 2 w nocy, w Bytomiu przez policjanta z wydziału kryminalnego zabrzańskiej komendy. Kierowca samochodu marki Renault wymusił na nim pierwszeństwo, a chwilę później okazało się, że nie potrafi utrzymać prawidłowego toru jazdy. Policjant ruszył za nim.

Jadąc za pojazdem zauważył, jak kierujący pojazdem mężczyzna, podczas podjazdu na wiadukt wjechał dwukrotnie na krawężnik, po czym gwałtownie zwolnił. Następnie ruszył i powoli zjechał z wiaduktu, kontynuując jazdę w kierunku dzielnicy Karb. Na wysokości ulicy świętej Elżbiety gwałtownie skręcił w lewo i poruszając się slalomem, jechał wzdłuż ulicy świętej Elżbiety. Po około 100 metrach skręcił w prawo w drogę szutrową i zatrzymał się na poboczu. Nasz policjant wykorzystał okazji i podszedł do samochodu, a kierujący pojazdem otworzył drzwi. Przypuszczenia naszego kryminalnego się potwierdził, kierowca był nietrzeźwy, o czym świadczyła wyczuwalna silna woń alkoholu – relacjonują zabrzańscy policjanci.

Na miejscu pojawili się mundurowi i po badaniu okazało się, że 47-letni mężczyzna ma 2,2 promila alkoholu w organizmie. Co więcej, nie miał uprawnień do kierowania. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

czytaj więcej:

Parafia św. Franciszka w Zabrzu

Petarda w kościele, sprawca zatrzymany

Policja

Oszuści udają pracowników administracji. Policja ostrzega

Dbajmy o bezpieczeństwo nad wodą

Policja ostrzega: Zachowajmy bezpieczeństwo nad wodą!

Policja Zabrze

Był po służbie, ale zatrzymał agresywnych wandali

Wypadek Zabrze Skargi

Śmiertelny wypadek w Zabrzu. Policjanci wyjaśniają

Napadzabrze

Sprawca napadu na placówkę Promesy nadal poszukiwany

41 słoików z marihuaną znaleźli kryminalni w centrum miasta

Wesoła parka uprawiała marihuanę i dilowała narkotykami