Policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców. „Rekordzista” miał 1,5 promila, a został zatrzymany dzięki reakcji świadka

Kolejni nietrzeźwi kierowcy zostali zatrzymani w Zabrzu. Jeden z nich – dzięki obywatelskiej postawie świadka. – Niechlubny rekordzista miał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu – informują zabrzańscy policjanci.

Pixabay
Policja Zabrze

Podczas minionego weekendu policjanci z drogówki mieli sporo pracy. Zatrzymano bowiem czterech nietrzeźwych kierowców. Na ulicy Góry Świętej Anny zatrzymany został 27-letni zabrzanin, który miał nie tylko 1,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, ale także sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Z kolei na ulicy Trębackiej zatrzymano 33-letniego mieszkańca Rudy Śląskiej, który miał w organizmie 0,7 promila alkoholu. Inny kierowca, 27-letni zabrzanin, jechał aleją Bohaterów Monte Cassino mając w organizmie 0,86 promila.

W przypadku czwartego zatrzymanego kierowcy pomógł świadek, który zadzwonił pod numer alarmowy. Jak się okazało, 38-letni mężczyzna miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu, a do tego sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mimo to usiadł za kółko. – Skierowani na miejsce mundurowi zatrzymali 38-latka, choć ten ignorował sygnały, wydawane przez policjantów chcąc uniknąć kontroli – informuje zabrzańska komenda.

Zabrze policja

Może Cię zainteresować:

51-letnia zabrzanka w internecie poznała „Księcia z Dubaju” i... historia nie skończyła się dobrze. Kobieta straciła sporo pieniędzy

Autor: Redakcja

26/11/2022

Policja zabrzańska

Może Cię zainteresować:

Kto podpalił 24 samochody w Rokitnicy? Śledztwo trwa, a policja poszukuje świadków i nagrań z prywatnych kamer

Autor: Redakcja

24/11/2022

czytaj więcej:

W Zabrzu podczas akcji policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierowców

Akcja Trzeźwość: pięciu pijanych kierowców na ulicach Zabrza

Policjanci zatrzymali 34-latka, który spowodował kolizję na A4

Spowodował kolizję na A4. Usiłował uciec, ale...

Komenda Miejska Policji w Zabrzu

Ukradł samochód i spowodował kolizję. Próbował uciec, ale...

Policja zabrzańska

85-latka padła ofiarą oszustów. Straciła sporo pieniędzy

Policyjny samochód

Wypadek na przystanku: 85-latce pomogli przechodnie

Policja Zabrze

Ukradł perfumy, szarpał się z ochroniarzem. Jest w areszcie

Policja zabrze 1

Nie zatrzymał się do kontroli, uciekał przed...