Kto podpalił 24 samochody w Rokitnicy? Śledztwo trwa, a policja poszukuje świadków i nagrań z prywatnych kamer

Policjanci z wydziału kryminalnego poszukują świadków oraz nagrań z prywatnych kamer monitoringu w związku z podpaleniem 24 samochodów, do których doszło w nocy z 21 na 22 listopada – informuje zabrzańska komenda.

Policja Zabrze
Policja zabrzańska

Przypomnijmy, że w Rokitnicy, w nocy z 21 na 22 listopada, doszło do masowego podpalenia aut. Strażacy tylko w ciągu jednej nocy interweniowali siedmiokrotnie. Pierwsze zgłoszenie o pożarze samochodu wpłynęło do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej około godziny 2:29. Strażacy wówczas interweniowali przy ulicy Krakowskiej. Potem wyjeżdżali do kolejnych zgłoszeń: do podpaleń doszło wówczas na ulicach Roweckiego, Dulęby, Traktorzystów, Grzybowskiej, Nyskiej, Krakowskiej. Szkody zostały wycenione na ponad pół miliona złotych.

Zabrzańscy policjanci przeglądają zapisy monitoringu i prowadzą czynności operacyjne w tej sprawie. – Apelujemy do osób, które w nocy z 21 na 22 listopada przejeżdżały w okolicy, gdzie paliły się samochody i miały zainstalowane rejestratory obrazu jazdy, aby skontaktowały z zabrzańską policją. Pomóc może nawet z pozoru błahe nagranie – podkreślają w miejskiej komendzie. – Jednocześnie apelujemy do mieszkańców, aby zwrócili uwagę na osoby, które wydają się im podejrzane, których nie znamy, a przebywają w pobliżu samochodów bez wyraźnego celu. W przypadku zauważenia takiej osoby prosimy o natychmiastowe przekazanie takiej informacji do oficera dyżurnego miasta pod numerem telefonu 47 854 32 00 lub na numer alarmowy 112.

Podpalenia aut w Zabrzu

Może Cię zainteresować:

Masowe podpalenia aut w Zabrzu. Straty oszacowano na ponad pół miliona złotych

Autor: Martyna Urban

22/11/2022

Zabrzańska policja

Może Cię zainteresować:

Strzały, dwa uszkodzone radiowozy, obrażenia policjantów: to bilans wieczornego pościgu ulicami Zabrza

Autor: Magda Sincewicz

23/11/2022