Podejrzany o gwałt na 17-latce aresztowany. To nie był pierwszy gwałt, jaki miał na sumieniu

Decyzją sądu w Zabrzu, 40-letni mężczyzna, który jest podejrzewany o skrzywdzenie 17-letniej kobiety, został aresztowany. Okazuje się, że to nie był pierwszy gwałt, jaki ten człowiek miał na sumieniu. Będzie odpowiadał za ten haniebny czyn jako recydywista.

Śląska Policja
Mężczyzna podejrzany o zgwałcenie 17-latki w Zabrzu

Zabrzański sąd uwzględnił wniosek śledczych i we wtorek 31 stycznia 2023 r. zastosował wobec podejrzanego 40-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyzna jest podejrzany o gwałt i rozbój na 17-latce. Za te przestępstwa grozi kara do 12 lat więzienia, jednak w tym przypadku może ona zostać zwiększona z uwagi na recydywę podejrzanego.

Do gwałtu doszło w nocy 24 stycznia 2023 r. 40-latek poznał 17-latkę na przystanku autobusowym w Sosnowcu i podstępem nakłonił ją, by pojechała z nim do Zabrza. W Zabrzu zaprowadził ją do pustostanu w centrum miasta, gdzie ją zgwałcił. Jakby tego było mu mało, zabrał jej telefon i zegarek, co przez śledczych zostało zakwalifikowane jako rozbój.

Mężczyzna został zatrzymany przez zabrzańskich policjantów w poniedziałek 30 stycznia 2023 r., krótko po publikacji jego wizerunku w mediach. Stróże prawa odzyskali też skradziony telefon i zegarek.

Jak się okazało, 40-latek w chwili zatrzymania był poszukiwany w celu odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności za pobicie. Zatrzymany w przeszłości był już karany za przestępstwo zgwałcenia, dlatego za swój czyn będzie odpowiadać w warunkach multi recydywy.

  Pożar kamienicy

  Może Cię zainteresować:

  Pożar poddasza kamienicy przy ulicy Dworcowej. Służby ewakuowały 14 osób, w tym 5 dzieci

  Autor: Martyna Urban

  01/02/2023

  Zabrzańscy policjanci prowadzą zatrzymanego

  Może Cię zainteresować:

  Dwaj mężczyźni zaatakowali... maczetami 25-latka. Zostali aresztowani w Zabrzu, usłyszeli już zarzuty usiłowania zabójstwa

  Autor: Redakcja

  31/01/2023