Pobity 18-latek w szpitalu, jeden z trójki bandytów w areszcie. „Zatrzymanie pozostałych to kwestia czasu”

Policjanci z komisariatu I zatrzymali 19-latka, który – wraz z dwoma innymi napastnikami – pobił 18-letniego mieszkańca Zabrza. Zatrzymany mężczyzna, decyzją sądu, został tymczasowo aresztowany. Policjanci poszukują dwóch pozostałych sprawców pobicia.

Fot. Policja Zabrze
18 latek został aresztowany za pobicie

Jak informuje zabrzańska komenda, do pobicia doszło w sobotę, po godzinie 19, na skrzyżowaniu ulic Lutra i 3 Maja. – Z ustaleń policjantów wynika, że zatrzymany 18-latek wraz z dwoma innymi mężczyznami pobił 18-latka którego wcześniej nie znali. Pokrzywdzony na skutek pobicia doznał obrażeń i trafił do szpitala. Obecnie jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – wyjaśniają w komendzie.

Policjanci z I komisariatu zatrzymali jednego ze sprawców, 19-latka, który uciekał z miejsca zdarzenia. Już w poniedziałek, na wniosek śledczych, zabrzański sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Za pobicie grozi mu teraz kara do 3 lat więzienia. – Czynności w sprawie trwają, a zatrzymanie pozostałych sprawców jest już tylko kwestią czasu – zapowiadają policjanci.

Wydział ruchu drogowego Zabrze

Może Cię zainteresować:

Policja zatrzymała 40-letniego zabrzanina, który prowadził pod wpływem narkotyków. Na dodatek w aucie miał amfetaminę

Autor: Redakcja

10/03/2023

Zatrzymany mężczyzna usłyszał 11 zarzutów

Może Cię zainteresować:

Kradł koła z samochodów. I nie tylko. 35-letni mieszkaniec Zabrza usłyszał w sumie jedenaście zarzutów

Autor: Redakcja

08/03/2023