Po meczu Górnika z Widzewem: policja zatrzymała pięć osób, trwa identyfikacja kolejnych. „Doszło do odpalenia rac świetlnych oraz świec dymnych”

Pięć osób zatrzymano podczas zabezpieczania meczu Górnika z Widzewem. Policja ustala ponadto tożsamość osób, które podczas meczu posiadały i odpaliły materiały pirotechniczne.

Zabrzańska policja, wspólnie z mundurowymi z katowickiego, krakowskiego, łódzkiego oddziału prewencji i częstochowskiego samodzielnego pododdziału prewencji, zabezpieczała piątkowy mecz Górnika z Widzewem, który został rozegrany na stadionie przy ul. Roosevelta. Spotkanie obejrzało ponad 19 tysięcy kibiców, w tym blisko 1,6 tys. z Łodzi. W całym mieście obecni byli mundurowi z prewencji, drogówki oraz kryminalni. Zabezpieczano trasy dojazdowe, okolice stadionu i rejony przystanków autobusowych oraz tramwajowych.

Niestety, w trakcie zabezpieczenia tej imprezy masowej doszło do incydentów. Policjanci zatrzymali 5 osób. W trakcie doprowadzania kibiców Widzewa na stadion zatrzymany został 40-latek oraz 35-latek, którzy znieważyli policjantów. Młodszy z nich odpowie też za posiadanie narkotyków. W trakcie zabezpieczenia imprezy, mundurowi zatrzymali też trzech kibiców z Łodzi, którzy próbowali wtargnąć na stadion. Doszło również do odpalenia rac świetlnych oraz świec dymnych – informuje zabrzańska komenda.

Dodajmy, że funkcjonariusze zajmujący się przestępczością stadionową identyfikują osoby, które podczas meczu posiadały i odpaliły materiały pirotechniczne. – Zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych grozi za to kara do 5 lat więzienia oraz stadionowy zakaz – przypominają policjanci.

Policja Zabrze

Może Cię zainteresować:

Zabrzańscy policjanci zatrzymali 27-latka z Bytomia, który jest podejrzany o kradzież rozbójniczą. Mężczyźnie grozi długa „odsiadka”

Autor: Redakcja

28/10/2022

Policja Zabrze

Może Cię zainteresować:

63-letni zabrzanin padł ofiarą internetowych oszustów. Stracił pieniądze, które chciał zainwestować

Autor: Redakcja

28/10/2022