Zabrzańscy policjanci zatrzymali 27-latka z Bytomia, który jest podejrzany o kradzież rozbójniczą. Mężczyźnie grozi długa „odsiadka”

Zabrzańscy policjanci zatrzymali 27-latka podejrzanego o tzw. kradzież rozbójniczą, który najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu kara do 10 lat więzienia, tym bardziej, że był już wcześniej notowany.

Fot. Policja Zabrze
Policja Zabrze

Do kradzieży rozbójniczej doszło 19 października – w sklepie przy ulicy Wolności 317 mężczyzna ukradł perfumy. Zauważył to ochroniarz, który chciał zatrzymać sprawcę. Doszło do szarpaniny, złodziej uciekł, a sprawą zajęli się policjanci z zespołu wywiadowców zabrzańskiej komendy.

Policjanci szybko ustalili, gdzie może przebywać sprawca. Natychmiast rozpoczęli poszukiwania, które zakończyły się zatrzymaniem podejrzanego. To 27-letni mieszkaniec Bytomia wcześniej znany policjantom z innych przestępstw przeciwko mieniu. Pracujący przy sprawie kryminalni z Komisariatu II policji w Zabrzu zebrali materiał dowodowy, który pozwoli na przedstawienie 27-latkowi zarzutów dotyczącego kradzieży rozbójniczej. Na wniosek śledczych wobec podejrzanego 27-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania – informuje zabrzańska komenda.

czytaj więcej:

Policjant prowadzi zatrzymanego mężczyznę

Ukradli „malucha”, odpowiedzą też za włamanie

Jeden z zatrzymanych mężczyzn poszukiwany był listami gończymi

Marihuana, amfetamina i dwa listy gończe. A to nie wszystko

Policja Zabrze

Okradła znajomych, a miała opiekować się ich mieszkaniem...

Zatrzymany 17-latek

Policja zatrzymała 17-latka. Wpadł, bo... zgubił plecak

Zegarek kradzież Zabrze

Ukradł zegarek o wartości 100 tysięcy złotych

Pijanego kierowcę zatrzymali policjanci zabrzańskiej drogówki

Usiadł za kółkiem pijany i z zakazem prowadzenia pojazdów

Komisariat II policji w Zabrzu

Sąsiedzki konflikt przerodził się w wandalizm