Park Miliona Świateł. Jakie atrakcje będą czekać na odwiedzających? [zdjęcia]

Już w listopadzie na mieszkańców Zabrza czeka prawdziwa niespodzianka. Kąpielisko Leśne przemieni się w baśniowy park światła, w którym zobaczymy zaskakujące, interaktywne instalacje i iluminacje.

Ta świetlna nowość z pewnością przyciągnie do Zabrza tych, którzy będą chcieli zobaczyć na własne oczy wystawę „Królowa Śniegu Park Miliona Świateł” – jedyną tego typu atrakcję w całym województwie. Unikalny spektakl świetlno-muzyczny z pewnością zachwyci dzieci i dorosłych.

Zimowe zagospodarowanie tego miejsca przy pomocy świetlnych instalacji ma szansę przyciągnąć do Kąpieliska Leśnego tysiące spacerujących mieszkańców i turystów.

Zima w Kąpielisku zapowiada się w tym roku magicznie! Chcemy otworzyć to miejsce na inny rodzaj spotkań. Dotąd popularne głównie latem, Kąpielisko Leśne zaprezentuje się w nowej, zaskakującej szacie. Liczymy, że ta ekspozycja ściągnie do naszego pięknego miasta wielu turystów, którzy docenią nasze walory – stwierdza Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza. – Gorąco zapraszam wszystkich na rodzinny spacer do Parku Miliona Świateł – dodaje prezydent.


W 22-hektarowym Kąpielisku Leśnym na zwiedzających czekać będzie wypełniona ciekawymi interaktywnymi atrakcjami i pobudzająca wszelkie zmysły, zimowa kraina Królowej Śniegu. Spacerując rozświetlonymi alejkami, w pobliżu jeziora, spotkamy m.in. przyjazne, chętnie pozujące do wspólnego zdjęcia, zwierzęta.

Będzie tu można odkryć ogromny pałac Królowej, jak również spędzić miło czas podczas zabawy na świetlistej karuzeli. Na amatorów śnieżnego szaleństwa czeka z kolei górka do zjeżdżania.

Niezwykłych doznań dostarczy multimedialna Kryształowa Komnata, przypominająca z oddali ogromną koronę. W tej niemal 10-metrowej instalacji będzie można podziwiać niezwykle atrakcyjny, kolorowy świetlno-muzyczny spektakl.

Kalejdoskop świateł i hipnotyzujące gwiazdy dostarczą niebywałych wrażeń, zaś harmonię zmieniających się barw i muzyki podziwiać będzie można z zewnątrz, jak i od środka.