Metodą „na policjanta” oszukał 80-latkę z Zabrza na niemal 340 tysięcy złotych. Został zatrzymany we Wrocławiu

Tym razem zabrzańscy policjanci działali „na wyjeździe”. We Wrocławiu zatrzymali 18-latka, który brał udział w oszustwie metodą „na policjanta”. Zatrzymany usłyszał już oszukania 80-letniej mieszkanki Zabrza na niemal 340 tysięcy złotych. Na wniosek śledczych Sąd Rejonowy w Zabrzu zastosował wobec 18-latka trzymiesięczny areszt.

Fot. Policja Zabrze
18-latek został zatrzymany we Wrocławiu

Policjanci z wydziału kryminalnego zabrzańskiej komendy ustalili tożsamość i zatrzymali kolejnego oszusta, który brał udział w oszustwie metodą „na policjanta”. Do zatrzymania doszło w czwartek we Wrocławiu. Podejrzanym jest 18-letni mieszkaniec tego miasta – informuje zabrzańska komenda.

Zatrzymanemu 18-latkowi przedstawiono zarzut współudziału w oszukaniu 80-letniej mieszkanki Zabrza. Do oszustwa doszło w lutym tego roku. Zatrzymanemu grozi za to przestępstwa kara nawet do ośmiu lat więzienia. Jak podkreślają policjanci, czynności w sprawie trwają. Chcą między innymi ustalić, czy 18-latek nie brał udziału w innych przestępstwach.

Policja zabrzańska

Może Cię zainteresować:

Niestety, metoda „na policjanta” nadal skuteczna. Ofiarą oszustów padła 85-letnia zabrzanka, która straciła sporo pieniędzy

Autor: Redakcja

15/06/2023

Policja

Może Cię zainteresować:

Metoda oszustwa „na policjanta” nadal jest niebezpieczna, na szczęście czujnością wykazał się pracownik banku

Autor: Redakcja

30/11/2022