Od „Okna na parlament” po „O co biega”, czyli wrześniowy repertuar Teatru Nowego. A na październik zaplanowano premierę sztuki „Chopcy z Roosevelta”

Po przerwie wakacyjnej działalność wznawia Teatr Nowy. Repertuar? Głównie rozrywkowy – wśród zaplanowanych spektakli są bowiem komedie, farsa, a także bajka dla dzieci. Co nas zatem czeka?

Teatr Nowy/ Paweł Janicki
Okno na parlament

Swój wrześniowy repertuar Teatr Nowy zainauguruje 10 września sztuką „Okno na parlament” (godzina 19). Kolejny spektakl, „Stosunki prawne”, zaplanowano na 16 września (godz. 19). Dzień później, 17 września, zabrzańska placówka uczestniczyć będzie w Metropolitalnej Nocy Teatrów. Tego dnia odbędą się trzy spektakle – bajka „Niesamowite przygody skarpetek” (godz. 11), „Stosunki prawne” (godz. 19) oraz „Historie łóżkowe” (godz. 21). We wrześniowym repertuarze znalazły się ponadto „Zemsta” i farsa „O co biega”.

Na październik zaplanowano natomiast premierę sztuki „Chopcy z Roosevelta”. To spektakl o złotych latach Górnika Zabrze. – „Chopcy z Roosevelta” będą opowiadać o historii sportowców, którzy na co dzień zmagają się z ogromną ambicją, ograniczeniami ciała, ale też ze swoją śląską tożsamością czy troskami życia codziennego. To będzie również opowieść o ich rodzinach, sąsiadach i kibicach całej Polski – podkreślają w Teatrze Nowym. – Dzięki takiemu rozszerzeniu spektakl zada pytania: co stanowi o fenomenie takich zjawisk, jak Górnik Zabrze? Czym jest duch sportowy dziś, a czym był kiedyś? Jak zmienia się piłka pod wpływem pieniędzy, oczekiwań i mediów? Co sprawia, że jako Polacy, tak bardzo potrzebujemy sukcesów sportowych, by podkreślić naszą zbiorową siłę? Jakie ambicje przelewamy na piłkarzy?