Nowy wodny plac zabaw w Zabrzu jest niemal gotowy. „Otwarcie pod koniec maja”. W planach jest już kolejny

Wodny plac zabaw na osiedlu Janek jest już niemal gotowy. Instalacja przeszła już pierwszą próbę techniczną. Kolejny wodny plac zabaw w Zabrzu powstanie w Parku Hutniczym.

Fot. FB/ Małgorzata Mańka-Szulik
Wodny plac zabaw na osiedlu Janek jest już niemal gotowy

Wodny plac zabaw na osiedlu Janek przeszedł już pierwszą próbę techniczną instalacji. Jego otwarcie nastąpi pod koniec maja – poinformowała w mediach społecznościowych Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza. Kolejny wodny plac zabaw powstanie w Parku Hutniczym. Jak dodała prezydent, kończą się już przygotowania do rewitalizacji parku.

Przypomnijmy, że Park Hutniczy – najstarszy w mieście, powstał przy hucie Donnersmarcka w 1885 roku – zostanie zrewitalizowany. Inwestycja sfinansowana będzie przede wszystkim ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego – w kwocie ponad 15 mln złotych, a także z budżetu państwa. Co się zmieni? W parku pojawi się mała architektura (pergole, ławki, siedziska, leżaki, kosze na śmieci, kosze do segregacji, budki dla ptaków i owadów, tablice informacyjne, stojaki na rowery, a nawet miejsca do grillowania), skate park i wspomniany już wodny plac zabaw, a także siłownia „pod chmurką” czy wybieg dla psów.

W parku wybudowany zostanie budynek sanitarno-socjalny – wraz z niezbędną infrastrukturą. Dotychczasowe nawierzchnie asfaltowe i betonowe zostaną usunięte, zaś w ich miejsce powstaną nowe ścieżki i place. W ramach inwestycji powstanie także oświetlenie, powstaną instalacje wodociągowa, sanitarna, energetyczna, a także technologiczna dla wodnego placu zabaw.

Trwa budowa centrum przesiadkowego w Zabrzu

Może Cię zainteresować:

Trwa budowa centrum przesiadkowego przy ulicy Goethego. Konstrukcja jest coraz wyższa: czas na ostatnią kondygnację

Autor: Redakcja

27/04/2023

Tężnia solankowa w Zabrzu

Może Cię zainteresować:

Kończyce mają już swoją tężnię solankową. Podobna pojawi się w Maciejowie

Autor: Urszula Gołkowska

20/04/2023