Nowe mieszkania w Zabrzu. Trwa rozbudowa osiedla przy ulicy Żywieckiej. Stoi tam już dziewięć bloków

Dobiegł końca kolejny etap prac na osiedlu przy ulicy Żywieckiej w Zabrzu. Jeszcze przed świętami najemcy odebrali klucze do szesnastu nowych mieszkań.

Fot. UM Zabrze
Nowe mieszkania w Zabrzu

Przypomnijmy, że osiedle przy Żywieckiej rozbudowywane jest – za sprawą miasta i Międzygminnego Towarzystwa Budownictwa Społecznego – od 2013 roku. Dziś stoi tu już dziewięć bloków, w których mieszka 110 rodzin.

Budynki na osiedlu są dwukondygnacyjne, nie mają podpiwniczenia. Na parterze, oprócz lokali mieszkalnych, są pomieszczenia techniczno-gospodarcze – komórki lokatorskie, wózkownia i pomieszczenia techniczne. W oddanym w grudniu budynku znajduje się 16 mieszkań od 48,94 mkw. do 69,83 mkw.

Szacowany koszt budowy ostatnich trzech budynków na osiedlu wyniósł 13.761.549,38 zł. Dodajmy: dwa poprzednie zostały oddane do użytku w grudniu 2022 r. Osiedle powstaje dzięki udziałowi finansowemu miasta, finansowaniu zwrotnemu z Banku Gospodarstwa Krajowego, partycypacji przyszłych lokatorów oraz Międzygminnego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Bloki na Żywieckiej w Zabrzu

Może Cię zainteresować:

Trwa rozbudowa nowego osiedla przy ulicy Żywieckiej. Dwa kolejne bloki są już gotowe

Autor: Magda Sincewicz

06/12/2022

Wiadukt zabrze gliwice bukmacherzy

Może Cię zainteresować:

Wiadukt Zabrze-Gliwice obiektem bukmacherskich zakładów

Autor: Szymon Karpe

20/12/2023

Zabrze ma swoją wersję Monopoly

Może Cię zainteresować:

„To coś wyjątkowego i możemy być dumni”. Zabrze ma już swoją wersję Monopoly. Z okazji premiery odbędzie się gra miejska

Autor: Redakcja

07/12/2023