Nietrzeźwy pieszy potrącony na oznakowanym przejściu w centrum miasta

Do wypadku drogowego z udziałem pieszego doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych w rejonie skrzyżowania ulicy [...]
Potracenie kmp zabrze

Zabrzańscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w centrum miasta

Na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącony został 71-letni nietrzeźwy mężczyzna. Kierujący oplem był trzeźwy. Mężczyzna z urazem głowy został hospitalizowany.
Do wypadku drogowego z udziałem pieszego doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych w rejonie skrzyżowania ulicy de Gaulle'a z ulicą Ślęczka w Zabrzu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 71-letni mężczyzna przechodząc przez oznakowane przejście dla pieszych z azylem, został potrącony przez kierującego oplem astrą. Mężczyzna z urazem głowy został hospitalizowany. Badanie wskazało, że pieszy w chwili potrącenia był pod wpływem alkoholu. Miał 0,72 promila alkoholu w organizmie. 41-letni kierujący samochodem osobowym był trzeźwy. Czynności w sprawie trwają. Policjanci zabrzańskiej komendy kolejny raz apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności i rozwagi. Pamiętajmy, że oznakowane przejścia dla pieszych z azylem lub wysepką, traktowane są zgodnie z przepisami jako dwa odrębne przejścia dla pieszych. Dlatego też, zawsze przed pokonaniem drugiej część przejścia dla pieszych należy kolejny raz upewnić się, czy bezpiecznie możemy je pokonać, a kierujący ustępuje nam pierwszeństwa. Pamiętajmy, że pośpiech, złe warunki atmosferyczne, rozkojarzenie, a przede wszystkim ignorowanie przepisów ruchu drogowego może prowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń. Nie lekceważmy naszego bezpieczeństwa. Stosujmy zasadę ograniczonego zaufania i przestrzegajmy obowiązujących przepisów. Korzystajmy również z elementów odblaskowych, które pomogą kierującym dostrzec nas w porę.
źródło: KMP Zabrze