Niesamowite widowisko na Kąpielisku Leśnym w Zabrzu - Park Miliona Świateł zaprasza

To po prostu trzeba zobaczyć - jedyna tego typu atrakcja w całym województwie, czyli wystawa „Królowa Śniegu – Park Miliona Świateł”. Wprawdzie działa od listopada - dopiero w zimowej scenerii nabiera prawdziwego blasku.

Nowa, zimowa atrakcja jest wspólnym przedsięwzięciem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu oraz firmy Multidekor. Wydarzenie zostało objęte specjalnym patronatem prezydent Zabrza, Małgorzaty Mańki-Szulik, bo miasto od wielu lat sprzyja aktywności i propaguje aktywne formy spędzania czasu.

Interaktywny Park Miliona Świateł w Zabrzu

Tematem przewodnim widowiska świetlno-muzycznego jest kraina Królowej Śniegu. Na terenie Kąpieliska Leśnego, na 22 hektarach - na gości czekają interaktywne atrakcje - pałac Królowej Śniegu, świetlista komnata, górka do zjeżdżania, multimedialna Kryształowa Komnata przypominająca z oddali ogromną koronę, kolorowy Polarny Pociąg czy tron Królowej Śniegu. Nie zabraknie fotopunktów, gdzie można zrobić pamiątkowe zdjęcie. Każda z atrakcji przyciąga wzrok i naprawdę budzi zachwyt.

– Zima w Kąpielisku Leśnym będzie w tym roku magiczna – mówi prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik. – Dotąd popularne głównie latem, Kąpielisko Leśne zaprezentuje się w nowej, zaskakującej szacie. Jesteśmy przekonani, że ta ekspozycja ściągnie do naszego pięknego miasta wielu turystów, którzy docenią nasze walory. Gorąco zapraszam wszystkich na rodzinny spacer do Parku Miliona Świateł.

To doskonałe miejsce dla całych rodzin, bo przygotowane obiekty przykują uwagę tak starszych, jak i najmłodszych.

Najbardziej rozświetlony park na Śląsku

Wszystkie instalacje świetlne w Kąpielisku Leśnym składają się dokładnie z 1 073 050 energooszczędnych diod eko-LED. Wszystkie atrakcje i instalacje świetlne wykorzystują wyłącznie energooszczędne, profesjonalne diody. Cała wystawa pobierze tylko 92 kW/h, choć do wykonania świetlnych instalacji wykorzystano prawie 15 kilometrów lampek!

Bilety wstępu oraz rezerwacje

Bilety można kupić na miejscu oraz na stronie internetowej Parku Miliona Świateł, pod tym linkiem.

  • bilet normalny - 29/35 zł (dni robocze/weekendy i święta)
  • bilet ulgowy - 25/29 zł (3-18 lat, emeryci, niepełnosprawni i opiekunowie)
  • bilet rodzinny - 100/120 zł (2 dorosłych, 2 dzieci)
  • bilet darmowy dziecięcy (do 3 roku życia)

Wstęp do Parku Miliona Świateł jest od godziny 16.00. Ostatnie wejście - 20.00. Seans trwa godzinę.

Na terenie Kąpieliska Leśnego parking jest płatny - 5 zł za samochód, 10 za busa. Można też za darmo zaparkować przy Szybie Maciej lub na terenie Centrum Handlowego M1 Zabrze.

Koniecznie zobaczcie galerię zdjęć!