Naprawdę warto pomagać! Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki

Szlachetna Paczka to ogólnopolski program, który od kilkunastu lat także w Gliwicach dociera do rodzin i osób samotnych, żyjących w trudnej, niezawinionej sytuacji.

Szlachetna paczka zabrze

– Mówiąc trudna sytuacja nie myślimy tylko o biedzie materialnej, to także wykluczenie społeczne, brak dostępu do specjalistycznej pomocy, poczucie osamotnienia i bezradności. – wylicza Dominik Borczyk, zajmujący się promocją Szlachetnej Paczki w naszym województwie.

Szlachetna Paczka Gliwice pomaga najbardziej potrzebującym mieszkańcom Gliwic od kilkunastu lat. Co roku kilkudziesięciu wolontariuszy wspólnie z darczyńcami łączy siły, aby dotrzeć z dedykowaną pomocą do najbardziej potrzebujących rodzin i osób - starszych i samotnych. Warto podkreślić, że w tylko ubiegłym roku wolontariusze z Gliwic pomogli, aż 65 rodzinom.

– Współpracujemy również z Szlachetną Paczką Knurów oraz Pyskowic, łącznie w tych trzech miastach pomoc otrzymało ponad 100 rodzin. Chcąc powtórzyć ubiegłoroczny wynik potrzebujemy SuperW, czyli Wolontariuszy Szlachetnej Paczki. W Gliwicach i Pyskowicach, aby udało się odwiedzić wszystkie zgłoszone rodziny brakuje nam jeszcze około 30 osób. - relacjonuje Koordynator Regionalny Szlachetnej Paczki Katarzyna Szulc.

Do zadań wolontariusza należy odwiedzanie rodzin zgłoszonych do projektu, podejmowanie decyzji o tym, jaka pomoc będzie dla nich najlepsza, kontaktowanie się z darczyńcami i doradzanie im przy tworzeniu paczek dla rodzin. Wolontariusze są częścią rejonu, pomagając jednocześnie przy organizacji wielkiego finału Szlachetnej Paczki - Weekendu Cudów.

Co zrobić, aby zostać wolontariuszem?

W momencie, gdy zdecydujesz się, aby zostać wolontariuszem, wystarczy wejść na stronę: https://bit.ly/SzP_ZostanWolontariuszem_ką i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Po wypełnieniu zgłoszenia skontaktują się z Tobą lider rejonu, którzy zapiszę Cię na jednodniowe szkolenie oraz wprowadzi w struktury lokalnej Szlachetnej Paczki.