Napadł na placówkę Promesy w Zabrzu, ukradł pieniądze i uciekł. Policja szuka rabusia

W poniedziałkowe popołudnie, o godzinie 16.46, do punktu finansowo-ubezpieczeniowego przy ulicy Wolności 250 w Zabrzu wszedł zamaskowany mężczyzna. Nożem sterroryzował pracownicę, zabrał kasetkę z pieniędzmi i uciekł. Policja prosi o kontakt świadków, którzy mogli widzieć oddalającego się przestępcę.

Napad zabrze

Na nagraniu z monitoringu widać ubranego na czarno i zamaskowanego mężczyznę, który pewnym krokiem podchodzi za biurko, odpycha próbującą interweniować pracownicę, sięga po kasetkę z pieniędzmi i ucieka z pomieszczenia.

- Jedna z pracownic próbowała powstrzymać złodzieja, wywiązała się krótka szamotanina, jednak na widok noża przestała stawiać opór. Po chwili z zaplecza wybiegła druga pracownica. Usiłowała złapać przestępcę, ten jednak szybko uciekł z łupem - relacjonuje mł. asp. Sebastian Bijok z zabrzańskiej policji.

Dopiero ponad kwadrans minut później - pracownice dzwonią po policję - o 17.03 na ten sygnał dyżurny kieruje na miejsce wszystkie pobliskie jednostki. Sześć radiowozów pędzi na Wolności. Pierwsze są już po dwóch minutach. Ale po bandycie nie ma śladu. Wkrótce na miejsca dociera ekipa dochodzeniowo-śledcza z psem tropiącym. Ten podejmuje ślad, ale gubi go w okolicy Parku im. Poległych Bohaterów (Park Dubiela).

Jak widać na nagraniu - mężczyzna doskonale wiedział, gdzie znajdują się pieniądze, niewykluczone więc, że wcześniej dokładnie przygotował skok i przeprowadził go spokojnie i bardzo sprawnie. Mimo zastraszenia pracownic nożem - nikt nie odniósł obrażeń.

Policja prowadzi obecnie poszukiwanie sprawcy napadu, prosi też o kontakt wszystkie osoby, które mogły widzieć tego mężczyznę uciekającego w kierunku parku od strony ulicy Wolności.

Kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu - tel. 47 854 32 00

Najbliższa jednostka policji - tel. alarmowy 112.