Najpierw kopali samochody, potem... policjanta. Zostali zatrzymani przez zaatakowanego funkcjonariusza, który był już po służbie

To nie praca, to powołanie. Można skończyć dyżur, jednak służbę pełni się cały czas. Tak też było i tym razem. Udowodnił to mundurowy z komisariatu I policji w Zabrzu, który niedaleko swojego domu zauważył dwóch wandali.

Policja Zabrze
Policja Zabrze

W późny piątkowy wieczór dwóch młodych mężczyzn niszczyło zaparkowane samochody przy ulicy Garibaldiego. W stronę wandali ruszył mieszkający nieopodal funkcjonariusz. Mimo że był po służbie, nie zastawiał się ani przez chwilę. Przedstawił się jako policjant i...

Mężczyźni zaatakowali, kopiąc go i uderzając pięściami, po czym zaczęli uciekać. Nasz mundurowy nie odpuścił i ruszył za nim w pościg, który zakończył się na ulicy Tarnopolskiej. Tam mężczyźni zostali zatrzymani przez goniącego ich policjanta oraz przybyły na miejsce patrol mundurowych – informują zabrzańscy policjanci.

Zatrzymani to dwaj mieszkańcy Zabrza w wieku 18 i 19 lat. Za czynną napaść na funkcjonariusza policji oraz zniszczenie mienia grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej:

Łabędź na DTŚ

Uwaga, łabędź na DTŚ! Interweniowali policjanci

Kontrola autobusu

Bezpieczeństwo najważniejsze. Policja kontroluje autokary

Poza sadzonkami policjanci znaleźli kilogram gotowego suszu

Domowa plantacja "zioła" zlikwidowana

Wypadek Zabrze Skargi

Śmiertelny wypadek w Zabrzu. Policjanci wyjaśniają

Oszustzabrze

Zabrzanka oszukana na dziesiątki tysięcy złotych!

Napadzabrze

Sprawca napadu na placówkę Promesy nadal poszukiwany

Poszukiwany 24-latek zabarykadował się w mieszkaniu

By zatrzymać młodego zabrzanina, musieli wezwać... strażaków