Najpierw kopali samochody, potem... policjanta. Zostali zatrzymani przez zaatakowanego funkcjonariusza, który był już po służbie

To nie praca, to powołanie. Można skończyć dyżur, jednak służbę pełni się cały czas. Tak też było i tym razem. Udowodnił to mundurowy z komisariatu I policji w Zabrzu, który niedaleko swojego domu zauważył dwóch wandali.

Policja Zabrze
Policja Zabrze

W późny piątkowy wieczór dwóch młodych mężczyzn niszczyło zaparkowane samochody przy ulicy Garibaldiego. W stronę wandali ruszył mieszkający nieopodal funkcjonariusz. Mimo że był po służbie, nie zastawiał się ani przez chwilę. Przedstawił się jako policjant i...

Mężczyźni zaatakowali, kopiąc go i uderzając pięściami, po czym zaczęli uciekać. Nasz mundurowy nie odpuścił i ruszył za nim w pościg, który zakończył się na ulicy Tarnopolskiej. Tam mężczyźni zostali zatrzymani przez goniącego ich policjanta oraz przybyły na miejsce patrol mundurowych – informują zabrzańscy policjanci.

Zatrzymani to dwaj mieszkańcy Zabrza w wieku 18 i 19 lat. Za czynną napaść na funkcjonariusza policji oraz zniszczenie mienia grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej:

Policja

Zaatakował policjantów, bo przerwali mu sen?

Zabrzańska policja zatrzymała 53-latka

Groził konkubinie śmiercią. Policja zatrzymała 53-latka

Wnuczek1

Zabrzanka oszukana metodą na "wnuczka"

W wypadku zginęła 1 osoba, 2 zostały ranne

Wiemy już, jak doszło do wczorajszego wypadku na DK88

Napad zabrze

Napadł na placówkę Promesy w Zabrzu. Policja szuka rabusia

Zabrze4

To nie był mecz przyjaźni. I nie obyło się bez incydentów

Zabrze Komisariat I Policji

Kiedy popił - znęcał się nad żoną. Wreszcie nie wytrzymała