Najpierw kopali samochody, potem... policjanta. Zostali zatrzymani przez zaatakowanego funkcjonariusza, który był już po służbie

To nie praca, to powołanie. Można skończyć dyżur, jednak służbę pełni się cały czas. Tak też było i tym razem. Udowodnił to mundurowy z komisariatu I policji w Zabrzu, który niedaleko swojego domu zauważył dwóch wandali.

Policja Zabrze
Policja Zabrze

W późny piątkowy wieczór dwóch młodych mężczyzn niszczyło zaparkowane samochody przy ulicy Garibaldiego. W stronę wandali ruszył mieszkający nieopodal funkcjonariusz. Mimo że był po służbie, nie zastawiał się ani przez chwilę. Przedstawił się jako policjant i...

Mężczyźni zaatakowali, kopiąc go i uderzając pięściami, po czym zaczęli uciekać. Nasz mundurowy nie odpuścił i ruszył za nim w pościg, który zakończył się na ulicy Tarnopolskiej. Tam mężczyźni zostali zatrzymani przez goniącego ich policjanta oraz przybyły na miejsce patrol mundurowych – informują zabrzańscy policjanci.

Zatrzymani to dwaj mieszkańcy Zabrza w wieku 18 i 19 lat. Za czynną napaść na funkcjonariusza policji oraz zniszczenie mienia grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej:

Wydział Ruchu Drogowego Zabrze

Kierowca pod wpływem narkotyków, miał też je przy sobie...

Komenda Miejska Policji w Zabrzu

Zaproponował policjantom łapówkę. Miał przy sobie amunicję

Policja Zabrze

Policjant zatrzymał po służbie pijanego kierowcę

Policja

Strzały w Mikulczycach. Trzech mężczyzn zatrzymanych

Kierowca uciekał przed policją w zabrzu

Kierowca chciał uciec przed mandatem - straci prawo jazdy

Matka1

Znęcała się nad dziećmi. 38-letnia zabrzanka aresztowana

Z nożem w ręku groził śmiercią. Miał prawie 3...