Na zabrzańskim odcinku DK 88 kierowca skutera uderzył w dzika. Dzień wcześniej sarna wbiegła przed samochód

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na zabrzańskim odcinku DK 88. 26-latek jadący skuterem w kierunku Bytomia, podczas wyprzedzania innego pojazdu, uderzył w przechodzącego przez drogę dzika.

Fot. Pixabay
Policja

Do zdarzenia doszło we wtorek, około godziny 19. 26-latek doznał obrażeń twarzoczaszki, klatki piersiowej oraz licznych otarć naskórka.

Ten przykład pokazuje, jak szczególnie ostrożnie należy jeździć w okolicach zalesionych lub tam, gdzie pobocza drogi porośnięte są wysoką trawą. W tych miejscach zbyt duża prędkość, nawet w przypadku zderzenia z małym zwierzęciem, może okazać się tragiczna w skutkach. Dla przykładu, przy prędkości samochodu 100 km/h, zając uderzy w pojazd z siłą przedmiotu o wadze 125 kg. Przy tej samej prędkości samochodu, 20-kilogramowa sarna to siła uderzenia porównywalna do przedmiotu ważącego blisko pół tony – podkreślają policjanci.

Policjanci przypominają również, że zabrzański odcinek drogi krajowej nr 88, jest jednym z takich miejsc, gdzie podróżujący wzdłuż terenów zielonych kierowcy muszą spodziewać się na drodze dzikich zwierząt.

Ustawiony tam znak „Uwaga, dzikie zwierzęta” i ograniczenie prędkości do 70 km/h przestrzega kierowców przed niebezpieczeństwem na wyznaczonym odcinku jezdni i wzywa ich do zdjęcia nogi z gazu. Niestety, niekiedy, pomimo zachowania wszelkich warunków ostrożności, nie udaje się uniknąć konfrontacji z leśnymi zwierzętami. Wiedzą już o tym uczestnicy zdarzenia drogowego z poniedziałkowego popołudnia, gdzie sarna, która wyskoczyła przed maskę samochodu suzuki, zmusiła kierującego 66-latka do gwałtownego hamowania. Niestety jadąca za nim 20-letnia kierująca samochodem Renault nie zachowała bezpiecznej odległości i uderzyła w tył suzuki. W wyniku zdarzenia 58-letnia pasażerka suzuki, doznała obrażeń – informuje zabrzańska komenda.

Policjanci zatrzymali 34-latka, który spowodował kolizję na A4

Może Cię zainteresować:

Spowodował kolizję na A4. Miał zakaz prowadzenia pojazdów i promil alkoholu w organizmie! Chciał uciec, ale...

Autor: Redakcja

03/10/2023

59 latek wjechał na przejście dla pieszych

Może Cię zainteresować:

Wjechał na przejście dla pieszych, gdy przechodziła przez nie kobieta z trójką dzieci... Dwójka dzieci trafiła do szpitala, na szczęście obrażenia nie były poważne

Autor: Redakcja

28/09/2023