Młodzi zawodnicy pozdrawiają zza oceanu. Akademia Górnika Zabrze wizytuje w USA

Adepci piłki nożnej otrzymali wyjątkową okazję, by poznać odległy kontynent, zwiedzić Nowy Jork i pograć z rówieśnikami. Członkowie drużyny U14 pochwalili się swoją relacją z wyjazdu.

Akademia Górnika Zabrze w Nowym Jorku

Taka szansa nie zdarza się codziennie. Drużyna U14 z Zabrza udała się z wizytą do jednego z najpopularniejszych miast Stanów Zjednoczonych. W przygotowania do podróży aktywnie włączył się znany zawodnik Górnika.

- Dzięki wsparciu wielu ludzi, m.in. Lukasza Podolskiego, który wziął udział w reklamie Superbet, żeby umożliwić młodym piłkarzom Akademii Górnika spełnienie marzeń i wyjazd na turniej do USA. Były mistrz świata zgodził się wystąpić w spocie, a w ramach wdzięczności Superbet przekazał aż 75 000 złotych na rzecz młodych piłkarzy z Akademii Górnika - podają urzędnicy miejscy.

Początkujący zawodnicy bezpiecznie dotarli na lotnisko JFK w Nowym Jorku. Zdążyli zobaczyć obiekty treningowe SC Vistula Garfield, Most Brookliński, 9/11 Memorial czy Statuę Wolności. Podróż miała jednak wymiar nie tylko turystyczny. Piłkarze wzięli udział w pierwszej części wewnętrznego turnieju. Na boisku pojawiły się grupy Brooklyn-Zaborze, Manhattan-Kończyce, Bronx-Mikulczyce, Queens-Waryńskiego oraz New Jersey-Maciejów.

- Najlepsza w wewnętrznej rywalizacji okazała się drużyna Bronx-Mikulczyce. Druga część już niedługo w Zabrzu - zapowiadają przedstawiciele Akademii Piłkarskiej.
Zabrze strefa kibica

Może Cię zainteresować:

W Zabrzu powstała strefa kibica na Euro 2024. Gdzie można ją zaleźć?

Autor: Urszula Gołkowska

14/06/2024

Szulik lubanski

Może Cię zainteresować:

Włodzimierz Lubański patronem zabrzańskiego przedszkola

Autor: Redakcja

05/03/2024