Włodzimierz Lubański patronem zabrzańskiego przedszkola

Po wielomiesięcznych przygotowaniach 1 marca Przedszkole Miejskie nr 49 przyjęło nazwisko sławnego zawodnika Górnika Zabrze, Włodzimierza Lubańskiego. Stało się to dzięki uchwale Rady Miasta Zabrze.

UM Zabrze
Szulik lubanski

Piątkowa uroczystość zyskała na znaczeniu dzięki obecności samego Włodzimierza Lubańskiego i jego żony. Na wydarzeniu obecni byli również przedstawiciele władz miejskich, w tym Prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik, prezydium Rady Miasta oraz dyrektorzy miejskich instytucji.

– Od dzisiaj już oficjalnie nasza nazwa brzmi „Przedszkole nr 49 im. Włodzimierza Lubańskiego”. Marzenia się spełniają, jeśli tylko wystarczająco tego pragniemy – komentowała podczas uroczystości zorganizowanej w ub. piątek w Miejskim Ośrodku Kultury w Zabrzu dyrektor P nr 49 Beata de Korczak-Leszczyńska. – Serdecznie dziękuję całemu personelowi i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie tej przepięknej uroczystości. Dziękuję również władzom miasta na czele z prezydent Zabrza Małgorzatą Mańką-Szulik, bez których całe to przedsięwzięcie z pewnością nie doczekałoby szczęśliwego finału. Dzisiejszy dzień to zwieńczenie dwóch miesięcy intensywnej pracy – dodała dyrektor P nr 49.

Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 49 zaprezentowały bogaty program artystyczny. Szczególnie emocjonujące było odsłonięcie tablicy upamiętniającej patrona oraz wręczenie dyrektor przedszkola symbolicznej koszulki reprezentacyjnej Włodzimierza Lubańskiego. Całość wydarzenia poprowadził Bartłomiej Perek.

– W tym dniu, kiedy Przedszkolu nr 49 oficjalnie nadawane było imię Włodzimierza Lubańskiego, towarzyszyły naprawdę wyjątkowe emocje, bo i patron jest wyjątkowy – komentuje prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. – Ten utytułowany piłkarz, jako Ambasador Górnika Zabrze, na trwałe wpisał się zarówno w historię legendarnego klubu, czternastokrotnego Mistrza Polski, jak i reprezentacji kraju, z którą zdobył złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Monachium. On sam jest doskonałym wzorem do naśladowania nie tylko dla młodych sportowców, ale wszystkich podopiecznych placówki, która otrzymała 1 marca jakże wyjątkowe imię. Jestem dumna, że Włodek przyjął z otwartym sercem zaproszenie do bycia patronem naszego zabrzańskiego Przedszkola nr 49. Gratuluję całej społeczności przedszkolnej, Radzie Pedagogicznej i rodzicom tych wspaniałych dzieci, których występy mogliśmy podziwiać w trakcie uroczystości zorganizowanej w Miejskim Ośrodku Kultury – dodaje prezydent Zabrza.