Mikołajki w Zabrzu. Specjalny tramwaj przejedzie przez miasto 6 grudnia. Mikołaj będzie rozdawał prezenty

Tramwaje Śląskie przygotowały jak zwykle na mikołajki niespodziankę. Tramwajem, również po Zabrzu, będzie jeździł 6 grudnia Mikołaj. Nie obejdzie się bez prezentów.

Tramwaje Śląskie
Mikołaj 2021

Zabrze, Świętochłowice, Ruda Śląska, Chorzów i Bytom to miasta, w których we wtorek 6 grudnia będzie można spotkać Mikołaja. Jak co roku zaprzęg reniferów dostanie kilka godzin odpoczynku, a Mikołaj będzie jeździć specjalnym tramwajem, rozdając prezenty na przystankach.

To już wieloletnia tradycja, że w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii 6 grudnia Mikołaja można spotkać w tramwaju.

– A mówiąc precyzyjnie - na przystankach, bo Mikołaj wykorzysta nasz historyczny wagon typu N do przejazdu, ale prezenty będzie rozdawał dzieciom czekającym na przystankach – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A.

Tramwaj z Mikołajem i Śnieżynką przejedzie przez 5 miast GZM: Bytom, Zabrze, Rudę Śląską, Świętochłowice i Chorzów, a kursować będzie od 13:00 do 18:30.

Dokładny rozkład jazdy mikołajowego tramwaju:

Elektrociepłownia Zabrze

Może Cię zainteresować:

Fortum przekazało miastu ponad 100-letni obiekt. Elektrociepłownia została przejęta za symboliczne 100 złotych. „Budynek dawnej Elektrociepłowni Zabrze przedstawia dużą wartość historyczną”

Autor: Redakcja

05/12/2022

Zabrzańska policja

Może Cię zainteresować:

Obrażenia głowy 4-letniej pasażerki autobusu. Jak do tego doszło? Policja szuka świadków i prosi o pomoc

Autor: Redakcja

05/12/2022