Miał dbać o ogród w Zabrzu, a ukradł zegarek o wartości 100 tysięcy złotych

Zatrudniono go jako ogrodnika. 59-letni mężczyzna jednak okazał się tak "sprytny", że postanowił sobie dorobić, kradnąc cenny zegarek z domu pracodawcy w Zabrzu.

Policja Śląska
Zegarek kradzież Zabrze

Policjanci z Komisariatu IV Policji w Zabrzu zatrzymali mężczyznę, który ukradł swojemu pracodawcy cenny zegarek, którego wartość wynosi 100 tys. złotych.

Ukradł zegarek marki Rolex

  We wtorek, 19 kwietnia 2022 r. zabrzańscy policjanci zatrzymali 59-letniego mężczyznę, który był podejrzany o dokonanie kradzieży zegarka marki Rolex o wartości 100 tysięcy złotych. Mężczyzna nie wiedział, że zegarek, który ukradł swojemu pracodawcy jest aż tak cenny.

  59-latek wykonywał pracę ogrodnika, co dawało mu swobodny dostęp do domu pokrzywdzonego. Podejrzany wykorzystał to i postanowił sobie dorobić, okradając swojego pracodawcę. Sprawca nie był pewien, ile jest wart skradziony przez niego zegarek, dlatego zaniósł go do wyceny. O możliwości zaistnienia kradzieży dowiedzieli się kryminalni z zabrzańskiej czwórki. Zegarek udało się odzyskać, a dalsze czynności pozwoliły ustalić, iż nie był to jedyny przedmiot, który padł łupem nieuczciwego ogrodnika.

  Grozi mu do 10 lat więzienia

  Łącznie mężczyzna usłyszał cztery zarzuty dotyczące kradzieży i jeden włamania. Od grudnia 2021 roku jego łupem padła biżuteria, gotówka, sprzęt RTV oraz złoto. Podejrzany przyznał się do wszystkich zarzutów. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Grozi mu do 10 lat więzienia.

  ZOBACZ TEŻ:

  Zabrze ulica Wolności, rok 1985

  Może Cię zainteresować:

  Ulica, którą jechały pierwsze tramwaje na Górnym Śląsku. Dziś jest jedną z najdłuższych w Polsce

  Autor: Maciej Poloczek

  28/12/2022