Kolejny nowy zawodnik Górnika. Kontrakt podpisał utalentowany skrzydłowy MMTS Kwidzyn Jakub Szyszko

Jakub Szyszko, występujący dotąd w MMTS Kwidzyn, będzie nowym zawodnikiem Górnika Zabrze. 22-letni prawoskrzydłowy uchodzi za jednego z najbardziej perspektywicznych piłkarzy ręcznych na tej pozycji.

Fot. FB/ MMTS Kwidzyn
Jakub Szyszko

Szyszko był obserwowany przez Górnika już od kilku lat. W zakończonym niedawno sezonie urodzony 18 lutego 2001 roku zawodnik MMTS Kwidzyn grał na 60,19-procentowej skuteczności. Zdobył 65 goli i miał 66 asyst. Szyszko w Górniku zwiększy rywalizację w składzie, będzie też kolejną opcją na prawe skrzydło, bo miniony sezonie Patryk Mauer – z powodu choroby i kontuzji Lubomira Ivanytsii – grał niemal cały czas. Szyszko będzie graczem Górnika od 1 lipca.

Prawoskrzydłowy MMTS to niejedyny nowy zawodnik zabrzańskiego zespołu, który ma także nowego szkoleniowca; następcą Patrika Liljestranda będzie Tomasz Strząbała. Przypomnijmy, że wcześniej kontrakty z klubem podpisali najskuteczniejszy strzelec PGNiG Superligi, 23-letni Taras Minotskyi z Unii Tarnów (utalentowany Ukrainiec został również najlepszym bocznym rozgrywającym sezonu), 20-latek z Czech, Lukáš Mořkovský, rozgrywający, który do tej pory występował w Handball Club Zubří, 22-letni bramkarz Kacper Ligarzewski z Piotrkowianina (grał także w młodzieżowej reprezentacji Polski) oraz ostatnio – 24-letni lewoskrzydłowy Jakub Bogacz, reprezentujący dotąd barwy Zagłębia Lubin, gdzie trafił z MTS Chrzanów.

Dodajmy, że w środę, 31 maja, zawodnicy Górnika spotkali się na ostatnim treningu przed wakacyjną przerwą

Jakub Bogacz

Może Cię zainteresować:

Kolejny nowy zawodnik w Górniku Zabrze. Po dwóch rozgrywających i bramkarzu tym razem to lewoskrzydłowy

Autor: Grzegorz Lisiecki

26/05/2023

Tomasz Strząbała nowym trenerem Górnika

Może Cię zainteresować:

„Tomku, witaj na pokładzie”. Górnik Zabrze z nowym szkoleniowcem, z klubem kontrakty podpisali już także nowi zawodnicy

Autor: Grzegorz Lisiecki

16/05/2023

Taras Minotskyi (Unia Tarnów)

Może Cię zainteresować:

Taras Minotskyi podpisał kontrakt z Górnikiem Zabrze! Ukraiński rozgrywający jest w tym sezonie liderem strzelców Superligi

Autor: Grzegorz Lisiecki

14/04/2023