Kolejny nowy zawodnik w Górniku Zabrze. Po dwóch rozgrywających i bramkarzu tym razem to lewoskrzydłowy

Piłkarze ręczni Górnika, którzy zajęli trzecie miejsce w PGNiG Superlidze, mają już nowego trenera, są też nowi zawodnicy – najnowszym nabytkiem jest lewoskrzydłowy Jakub Bogacz z Zagłębia Lubin.

Fot. FB/ MKS Zagłębie Lubin SA
Jakub Bogacz

Przypomnijmy, że 1 lipca obowiązki pierwszego szkoleniowca zabrzańskiego zespołu przejmie Tomasz Strząbała, który zastąpi Patrika Liljestranda; 57-letni szkoleniowiec podpisał z Górnikiem trzyletni kontrakt. Strząbała karierę trenerską zaczynał w Kielcach jako asystent – najpierw Bogdana Wenty, a później Tałanta Dujszebajewa. Samodzielnie poprowadził MMTS Kwidzyn i Energę MKS Kalisz. Po przerwie spowodowanej poważną chorobą wrócił na ławkę trenerską jako szkoleniowiec Unii Tarnów. I właśnie w Unii grał ostatnio najskuteczniejszy strzelec PGNiG Superligi, Taras Minotskyi, który – nim został wybrany najlepszym bocznym rozgrywającym sezonu – podpisał kontrakt z zabrzańskim klubem. Utalentowany 23-letni Ukrainiec nie jest jednak pierwszym nowym graczem Górnika, ponieważ wcześniej kontrakt podpisał 20-latek z Czech, Lukáš Mořkovský. To rozgrywający, który do tej pory występował w Handball Club Zubří, czyli popularnych „Żubrach”.

Kolejni nowi zakontraktowani zawodnicy potwierdzają „kurs” zabrzańskiego klubu, który konsekwentnie wybiera graczy młodych, perspektywicznych i „głodnych” sukcesów. Umowę z Górnikiem podpisali bowiem 22-letni bramkarz Kacper Ligarzewski, który występował w Piotrkowianinie, a także w młodzieżowej reprezentacji Polski (3-letni kontrakt) oraz ostatnio – lewoskrzydłowy Jakub Bogacz, który dotąd reprezentował barwy Zagłębia Lubin, gdzie trafił z MTS Chrzanów. 24-letni zawodnik parafował 3-letnią umowę, która będzie obowiązywać do 30 czerwca 2026. Bogacz występował w Zagłębiu od 2019 roku, a w zakończonym niedawno sezonie zdobył 89 bramek. Podobnie jak pozostali nowi zawodnicy i szkoleniowiec, dołączy do zespołu 1 lipca.

Zabrzanie wzmacniają swój skład licząc nie tylko na dobre występy w Superlidze, ale także w Europie.

Tomasz Strząbała nowym trenerem Górnika

Może Cię zainteresować:

„Tomku, witaj na pokładzie”. Górnik Zabrze z nowym szkoleniowcem, z klubem kontrakty podpisali już także nowi zawodnicy

Autor: Grzegorz Lisiecki

16/05/2023

Taras Minotskyi (Unia Tarnów)

Może Cię zainteresować:

Taras Minotskyi podpisał kontrakt z Górnikiem Zabrze! Ukraiński rozgrywający jest w tym sezonie liderem strzelców Superligi

Autor: Grzegorz Lisiecki

14/04/2023

Najlepsi zawodnicy sezonu PG Ni G Superligi jpg

Może Cię zainteresować:

Gladiatory rozdane. Szczypiorniści Górnika bez nagród, ale nowy gracz zabrzańskiego klubu dostał aż dwie!

Autor: Grzegorz Lisiecki

24/05/2023