Kobieta z dwójką dzieci potrącona na oznakowanym przejściu na ul. Wolności

Na ulicy Wolności na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącona została kobieta, która przechodziła z dziećmi. W rejonie skrzyżowania [...]
Zabrze media

Zabrzańscy policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch zdarzeń drogowych, do których doszło dzisiaj rano w centrum miasta

Na ulicy Wolności na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącona została kobieta, która przechodziła z dziećmi. W rejonie skrzyżowania ulicy Bytomskiej z ulicą Hagera doszło do zderzenia osobówki z samochodem ciężarowym. Piesza, a także kierująca, która zderzyła się z ciężarówką zostały przewiezione do szpitala na badania. Czynności w sprawie trwają.
Do pierwszego zdarzenia drogowego doszło dzisiaj kilka minut po godz. 8.00 na ulicy Wolności w Zabrzu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 22-letni kierujący oplem astra jadąc ulicą Wolności w kierunku Zaborza nie zachował należytej ostrożności i uderzył w tył pojazdu, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych w celu umożliwienia przejścia kobiecie i jej dwójce dzieci. W wyniku uderzenia w tył samochodu doszło do przesunięcia auta i potrącenia 32-letniej kobiety. Dzieci w wieku 2 i 10 lat nie odniosły żadnych obrażeń. Kobieta z urazem kolan została przetransportowana do szpitala. Na miejscu pracowali policjanci zabrzańskiej drogówki, a także technik kryminalistyczny. Kierujący zostali poddani badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie wskazało, że byli trzeźwi. Policjanci zabrzańskiej drogówki ze względu na uszkodzenia pojazdów zatrzymali dowody rejestracyjne pojazdów, a także prawo jazdy 22-latka. Czynności w sprawie trwają. Do kolejnego zdarzenia doszło, gdy policjanci kończyli obsługę przy wypadku na ulicy Wolności. Tym razem zostali skierowani w rejon skrzyżowania ulicy Hagera z ulicą Bytomską. Z policyjnych ustaleń wynika, że kierująca hondą nieprawidłowo wykonała skręt w lewo skręcając z ulicy Hagera w ulicę Bytomską i doprowadziła do zderzenia z samochodem ciężarowym. Kierujący ciężarówką w celu uniknięcia zderzenia próbował skręcić pojazdem w prawo, co spowodowało zniszczenie dwóch znaków drogowych i wjechanie na przystanek tramwajowy. Na szczęście w tym momencie przystanek był pusty. W wyniku zderzenia honda została wypchnięta na przeciwległy pas ruchu i zatrzymała się na poboczu. 20-letnia kierująca została przewieziona do szpitala na badania. Kierujący zostali poddani badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie wskazało, że byli trzeźwi. Na szczęście nikt w tym groźnie wyglądającym zdarzeniu nie ucierpiał. Kobieta po badaniach została zwolniona do domu. Za spowodowanie kolizji została ukarana mandatem karnym. Zabrzańscy policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności zwłaszcza w dni, kiedy są sprzyjające warunki atmosferyczne. W czasie kiedy dopisuje pogoda czujność kierujących znacząco spada i wzrasta liczba zdarzeń drogowych. Pamiętaj, przestrzeganie przepisów drogowych, wzmożona koncentracja i kultura osobista na drodze znacząco wpływa na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.
źródło i foto: KMP

czytaj więcej:

Ambulans 658x350

Stracił panowanie, wjechał w krawężnik, uderzył...

Tylko w tym tygodniu potrącono 3 osoby. Jedna z...

Policjant gliwice

Wiózł do szpitala rodzącą partnerkę. Kobietę...

Pijana 38-latka śmiertelnie ugodziła nożem...

Zabrze narkotyki

Extasy, marihuana i dopalacze... Zatrzymano...

Zabrze 5 promili

Miała 5 promili alkoholu we krwi i wsiadła za...

Nielegalne zabrze

Nielegalny tytoń i alkohol. Starty wstępnie...