Kierowca szkolnego autobusu miał prawie pół promila, został przebadany w ramach akcji „Trzeźwość”... Na szczęście w pojeździe nie było dzieci

Zabrzańscy policjanci z wydziału ruchu drogowego podczas akcji „Trzeźwość” zatrzymali do kontroli kierowcę autobusu szkolnego. Jak się okazało, 41-letni mieszkaniec Gliwic prowadził na „podwójnym gazie”. Sprawą zajmują się teraz funkcjonariusze wydziału prewencji.

Pixabay
Policja

We wtorek, 20 lutego, około godziny 6 w rejonie ulicy Budowlanej, policjanci – w ramach akcji „Trzeźwość” – zatrzymali do kontroli kierującego autobusem szkolnym marki Mercedes. Jak się szybko okazało, 41-letni mężczyzna, mieszkaniec Gliwic, był nietrzeźwy. Jak wykazało badanie, w wydychanym powietrzu miał prawie pół promila. Szczęśliwie w autobusie nie było dzieci. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 41-latka, a postępowanie prowadzi wydział prewencji Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Przypominamy, że za prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu grozi kara grzywny nie niższa niż 2500 złotych, a za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia. Apelujemy o więcej zdrowego rozsądku i niewsiadanie za kierownicę auta po wypiciu alkoholu. Jedna nieprzemyślana decyzja może wpłynąć na resztę naszego życia – podkreślają zabrzańscy policjanci.

Ochroniarz kradl gliwice 11

Może Cię zainteresować:

Ochroniarz z Zabrza okradał magazyn w Gliwicach, którego miał strzec. Nakradł sprzętu za 80 tys. zł

Autor: Michał Wroński

17/02/2023

Autobus zabrze przejazd kolejowy

Może Cię zainteresować:

Kierowca autobusu staranował zamknięte rogatki przejazdu kolejowego w Zabrzu. Był pod wpływem narkotyków? WIDEO

Autor: Katarzyna Pachelska

16/02/2023