Kiedy popił - znęcał się nad żoną. Wreszcie 60-letnia zabrzanka nie wytrzymała i wezwała policję

Znany policji z nadużywania alkoholu 64-latek miał na sumieniu dużo więcej. W zaciszu czterech ścian, pod wpływem alkoholu, wylewał swój żal do świata znęcając się nad 60-letnią żoną. Po kolejnej awanturze - kobieta nie wytrzymała i wezwała policję.

Policja Zabrze
Zabrze Komisariat I Policji

Scenariusz, jaki rozgrywał się w jednym z zabrzańskich mieszkań, był zawsze podobny. 64-letni mężczyzna pił, a kiedy osiągnął punkt krytyczny - wyżywał się na małżonce. Wyzywał ją, poniżał, posuwał się do rękoczynów. Po kolejnej awanturze 60-letnia kobieta wezwała policję. Kryminalni z "jedynki" zebrali materiał dowodowy i zabrzanin usłyszał już zarzut dotyczący znęcania psychicznego oraz fizycznego. Prokurator zadecydował o objęciu go policyjnym dozorem - na czas trwania postępowania 64-latek musi meldować się na komisariacie cztery razy w tygodniu. Obowiązuje go również zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej i nakaz opuszczenia mieszkania. Sąd może zadecydować nawet o pięcioletniej odsiadce.

Co zrobić, gdy jesteśmy ofiarami, lub widzimy czy podejrzewamy przemoc w rodzinie?

Jest kilka ścieżek, jednak w pierwszej kolejności należy po prostu zadzwonić pod numer alarmowy 112. Dla ofiar takich zachowań przygotowano również aplikacje telefoniczne.

Aplikacja „Alarm 112”

Wystarczy zainstalować ją w telefonie, by w sytuacji zagrożenia lub potrzeby - zgłosić zdarzenie alarmowe w sytuacji, gdy nie można dzwonić. Aplikacja pozwala również na dodanie adresów, pod którymi użytkownik najczęściej przebywa, sam zaś program za pomocą GPS wskazuje policji miejsce naszego pobytu.

Aplikacja „Moja Komenda”

To z kolei narzędzie, które pozwala znaleźć kontakt ze swoim dzielnicowym. Można dzięki niej nawiązać zarówno kontakt telefoniczny, jak też przesłać e-maila do dzielnicowego.

Można też skorzystać z Policyjnego Telefonu Zaufania dla Osób Dotkniętych Przemocą w Rodzinie. Dzwoniąc pod numer 800 120 226, czynny w dni robocze w godzinach 9.30-15.30, uzyskamy połączenie z funkcjonariuszami biura prewencji Komendy Głównej Policji, którzy wskażą odpowiedni kontakt w naszym mieście lub przekażą sprawę do realizacji podległym jednostkom.

czytaj więcej:

Zbóje3

Brutalne pobicie i rozbój na przystanku

Poza sadzonkami policjanci znaleźli kilogram gotowego suszu

Domowa plantacja "zioła" zlikwidowana

Polzabrze

Pościg za peugeotem. Policjant musiał użyć broni!

Kraty zabrze

Próbował uciekać policji. Nie bez powodu

41 słoików z marihuaną znaleźli kryminalni w centrum miasta

Wesoła parka uprawiała marihuanę i dilowała narkotykami

Z nożem w ręku groził śmiercią. Miał prawie 3...

Policja zabrze 1

Nie zatrzymał się do kontroli, uciekał przed...