Jutro w Zabrzu Orszak Trzech Króli. Ale tylko dla zmotoryzowanych. Dołączycie się?

Jak co roku, 6 stycznia w Zabrzu, w uroczystość Objawienia Pańskiego, ulicami miasta szedł barwny korowód. Tradycyjny Orszak Trzech Króli oczywiście i w tym roku ruszy, ale w innej formie.

Jasełka na ulicach, to tradycyjna forma świętowania Objawienia Pańskiego. Orszak Trzech Króli pojawia się na ulicach wiosek, miast i miasteczek w Polsce oraz zagranicą.

- Jest to inicjatywa działania lokalnej wspólnoty. Rodziny, szkoły, nauczyciele, sąsiedzi, lokalni włodarze – zwykli ludzie tworzą to niezwykłe wydarzenie. Nad tegorocznym orszakiem patronat honorowy objął biskup Diecezji Gliwickiej – Jan Kopiec - informuje zabrzański magistrat.

W tym roku, z powodu pandemii, organizatorzy zapraszają mieszkańców do wzięcia udziału w orszaku... samochodami. By wyróżniać się w całej kolumnie - samochód należy przystroić w kolorze strumienia, do którego planujecie się dołączyć. Kolorystyka poszczególnych strumieni symbolizuje Trzech Króli i różne kontynenty. Kolor czerwony, to strumień europejski, niebieski – afrykański, a żółty – azjatycki.

- Tegoroczny orszak w Zabrzu będzie podzielony na trzy strumienie, które wyruszą z trzech różnych miejsc, aby połączyć się w jedną wielobarwną grupę, przejeżdżając później do miejsca docelowego, czyli na plac przed Kościołem pw. św. Wojciecha - dowiadujemy się w Urzędzie Miasta w Zabrzu.

Punkty zbiórek poszczególnych grup:

  • żółta - ulice Królowej Luizy oraz Sierakowskiego
  • czerwona – parking Centrum Handlowego M1,
  • niebieska – ulica Goduli.

Orszaki ruszają równocześnie o 14.45. Nie spóźnijcie się!

Zobaczcie zdjęcia, jak zabrzańskie orszaki wyglądały w minionych latach!