„Hajerskie derby” tym razem dla piłkarzy ręcznych Górnika. Tak jak ostatnio, znów potrzebne były rzuty karne

Mecze Górnika z Zagłębiem zawsze były zacięte. W maju, w końcówce poprzedniego sezonu, lubinianie wygrali z Górnikiem dopiero po rzutach karnych i musieli walczyć o utrzymanie w Superlidze w barażach ze Stalą Mielec. Poniedziałkowy (25.09) mecz obu zespołów rozegrany tym razem w Zabrzu również był niezwykle zacięty. Tym razem jednak rzuty karne lepiej wykonywali szczypiorniści Górnika.

Po niezwykle zaciętym meczu Górnik pokonał Zagłębie

W I połowie „hajerskich derbów” prowadzenie objęli goście (1:2), a na parkiecie było nerwowo – w 12 minucie po bezpardonowym faulu na Jakubie Bogaczu – byłym zawodniku… Zagłębia! – czerwoną kartką ukarany został Kamil Pedryc. Bogacz boisko opuścił z pomocą kolegów. W 25 minucie było po 10, ale końcówka tej części gry należała do przyjezdnych (12:14).

Po przerwie podopieczni trenera Tomasza Strząbały, głównie za sprawą Lukasa Morkovsky’ego, doprowadzili do remisu, a po raz pierwszy na prowadzenie wyszli w 40 minucie. Ba, wkrótce osiągnęli trzybramkową przewagę, jednak lubinianie byli równie mocno zdeterminowani. Szybko znów zrobiło się remisowo (23:23), a w ostatnich sekundach, przy stanie 27:27, oba zespołu zmarnowały okazje na rozstrzygnięcie meczu w regulaminowym czasie.

Znów konieczne były karne. Te lepiej wykonywali zabrzanie i to nasz zespół mógł się cieszyć ze zwycięstwa i dwóch punktów.

Po sześciu kolejkach zabrzanie zajmują trzecie miejsce w tabeli Superligi – za Industrią Kielce i Orlenem Wisłą Płock. Górnik wygrał pięć meczów (dwa po karnych), przegrał jeden. W meczu siódmej kolejki, 2 października, podopieczni trenera Tomasza Strząbały zmierzą się w Głogowie z Chrobrym.

Górnik Zabrze – Zagłębie Lubin 27:27 (12:14), karne: 4:2
Górnik:
Ligarzewski, Wyszomirski – Szyszko 7, Tokuda 6, Morkovsky 4, Bachko 2, Artemenko 1, Krawczyk, Mauer, Bogacz 1, Minotskyi 1, Kaczor 2, Ilchenko, Wąsowski, Przytuła 3. Kary: 6 minut.

Trener Górnika Tomasz Strząbała

Może Cię zainteresować:

Piłkarze ręczni Górnika wysoko wygrali w Legionowie. Wysoko są też w ligowej tabeli. Kolejnym rywalem zabrzan będzie Zagłębie Lubin

Autor: Grzegorz Lisiecki

18/09/2023

Górnik zagra w Dąbrowie Górniczej

Piłkarze ręczni Górnika wszystkie „domowe” mecze w Lidze Europejskiej rozegrają w Dąbrowie Górniczej. Umowa została podpisana