Wybierasz niezależne warsztaty? Dowiedz się, dlaczego nie warto oszczędzać na naprawach

Toyota 0020 Edit

Wielu kierowców zastanawia się, co zrobić, aby auto posłużyło im jak najdłużej. Jednym z najważniejszych czynników wpływających na stan samochodu jest prawidłowa eksploatacja i dobry serwis. Ze względu na cenę większość osób wybiera niezależne warsztaty. Czy to na pewno dobry pomysł? Dowiedz się, dlaczego nie warto oszczędzać na naprawach.

Jeśli chcesz przekonać się, jakie promocje oferują punkty ASO, odwiedź serwis Toyota Ja-Now-An koło Gliwic: www.serwistoyoty.pl Korzystając z takich propozycji możesz znacznie zaoszczędzić, a jednocześnie mieć dobrze wykonaną usługę.

toyota_9723-Edit

Naprawiaj z głową

Niezależne warsztaty z reguły nie dysponują takimi narzędziami co profesjonalne serwisy ASO. Począwszy od diagnostyki - brak im najnowszego oprogramowania, które bezbłędnie wskaże, co jest powodem awarii w samochodzie. Sprzęt używany do napraw również bywa wadliwy i przestarzały, a pracujący w warsztatach mechanicy nie mają tak wysokich kompetencji, jak serwisanci szkoleni w ASO.

Bardzo ważnym elementem dobrze wykonanej naprawy są stosowane komponenty. W autoryzowanych serwisach używane są wyłącznie oryginalne części lub ewentualnie zamienniki, spełniające wymogi producenta. Niezależne warsztaty, aby obniżyć ceny usługi, stosują dużo tańsze części, których zastosowanie może doprowadzić do kolejnych uszkodzeń samochodu.

W efekcie, zaraz po naprawie, auto musi z powrotem wrócić do serwisu, a ty zamiast zaoszczędzić zapłacisz jeszcze więcej. Informacje o tym, gdzie auto zastało naprawiane ma też istotny wpływ na jego wartość rynkową. Jak podaje raport opublikowany przez portal otomoto.pl w 2014 r. samochody serwisowane w warsztatach rekomendowanych przez producenta, są nawet o 11 proc. droższe niż te, które przechodziły naprawy u niezależnych mechaników.

Wygórowane ceny?

Powszechnie uważa się, że usługi realizowane przez niezależnych mechaników i serwisy ASO bardzo różnią się pod względem cenowym. Owszem, choć kwoty za naprawę są bardzo rozbieżne, to usługa wykonana w ASO, dzięki zastosowaniu najlepszej jakości części i olejów eksploatacyjnych pozwoli na znacznie dłuższą eksploatację pojazdu. Co więcej, wielu producentów ma w zanadrzu promocje dla swoich klientów – za niższą opłatą można na przykład wykonać przegląd samochodu, wymienić klocki hamulcowe, usprawnić system klimatyzacji. Wybierając się więc do serwisu samochodowego, sprawdź aktualnie oferty.

Warto odwiedzić serwis Toyoty Ja-Now-An koło Gliwic, bo tam można natrafić na bardzo ciekawe promocje: www.serwistoyoty.pl. Zanim więc następnym razem powiesz, że autoryzowane punkty są za drogie, dobrze się zastanów. Korzystanie z takich miejsc to w perspektywie długofalowej czysta oszczędność.

art. sponsorowany

czytaj więcej:

CCD06249 8964 49 E9 BEBF 35451362038 F

Fajka wodna, gry, drinki, przekąski…

Kasztel w Szymbarku Foto Natalia Pacana Roman

Piękne krajobrazy, majestatyczne góry - karpating zaprasza!

Black ball bilard gliwice

Jak grać w bilard? Które błędy najczęściej...

Finanse gliwice

Planujesz kredyt na mieszkanie? Sprawdź co Cię...

E4e9c3aa6323a2d1e6f632f1d5300a3a

Zatrzymali 24-letniego gwałciciela z Gliwic

662393b046c60ed1adbdcba53880d219

Zmiany w rozkładach jazdy. Wprowadzą...

7735dcd16be992c0f879400c5c1d7600

Mirosław Sekuła nowym marszałkiem województwa?