Garou w Domu Muzyki i Tańca. Kanadyjski piosenkarz zaśpiewa w Zabrzu swoje największe przeboje

Jeszcze w tym miesiącu polska publiczność będzie miała okazję usłyszeć na żywo największe hity Garou. Kanadyjski artysta da w naszym kraju cztery koncerty. Jeden z nich – w Zabrzu.

Facebook/ Garou
Garou

Tego artysty nie trzeba nikomu przedstawiać. Pierre Garand, czyli Garou, wystąpi w październiku 2022 w Polsce. Swoje największe przeboje zaśpiewa w Warszawie, Wrocławiu, Zabrzu i Gdańsku. Oto terminy koncertów Garou w Polsce:

  • 18.10.2022 – Warszawa, COS Torwar
  • 20.10.2022 – Wrocław, hala Stulecia
  • 21.10.2022 – Zabrze, Dom Muzyki i Tańca
  • 23.10.2022 – Gdańsk/Sopot, hala Ergo Arena.

Piosenkarz ma bogatą dyskografię, wydał 8 płyt i wiele singli, często też koncertuje. Jego pierwszy album „Seul” został wydany w 2000 roku. W samej Francji w 11 tygodni sprzedano 2,5 miliona egzemplarzy tej płyty. Kolejne albumy: „Reviens”, „Garou”, „Piece of My Soul”, „Gentleman Cambrioleur”, „Version intégrale” ukazywały się w stosunkowo krótkich odstępach czasu. Wiele utworów stało się prawdziwymi hitami jak „Seul” czy „Gitan”.

Garou nagrał utwór „Sous le vent” z Celine Dion, a ich współpraca trwała kilka lat. W 2012 roku jego szósty album „Rhythm and blues” został złotą płytą już tydzień po premierze. Przy ostatnim wydanym, ósmym albumie „Au milieu de ma vie” z Garou współpracowali utalentowani autorzy tekstów: Jean-Jacques Goldman, Pascal Obispo, Gérald de Palmas.

Dodajmy, że Garou jest multiinstrumentalistą, gra na gitarze, fortepianie, klawesynie, trąbce. Otrzymał wiele nagród przemysłu muzycznego, m.in. „World Music Awards”, „Le Félix - Révélation au Québec”. Jest zapraszany do najpopularniejszych programów telewizyjnych takich jak „The Voice” – jako trener we Francji, a w tym roku także w Kanadzie. Niedawno wziął udział w programach „Destination Eurovision” oraz jego własnym „Gare à Garou”. Bilety na koncert kupić można na: www.ebilet.pl i www.makroconcert.pl.