Ferie w mieście. Zobaczcie, co Zabrze przygotowało dla najmłodszych

Z powodu pandemii, kolejny rok upłynie pod znakiem ograniczonej oferty dla najmłodszych pozostających na czas ferii w mieście. Nie oznacza to jednak całkowitego braku ofert. Wprost przeciwnie! Zobaczcie gdzie i jak można spędzić wolny czas w Zabrzu.

Warsztaty, wystawy, seanse filmowe dla dzieci i wycieczki - znajdziecie wśród propozycji, jakie na ferie zimowe przygotowały między innymi Miejski Ośrodek Kultury wraz z dzielnicowymi ośrodkami kultury w Biskupicach, Kończycach, Pawłowie i Grzybowicach, kino Roma oraz Sztolnia Królowa Luiza.

Ferie w Zabrzu z MOK-iem

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na urodzinowe, miejskie party z okazji 100-lecia nadania praw miejskich Zabrzu. W programie mnóstwo niespodzianek - zabawa taneczna z elementami nauki pantomimy, posługiwania się diabolo, flowerstickiem czy kręcenia talerzami.

Czas: 21, 22 i 23 lutego, początek o godz. 10.00.

Ponadto - V edycja Warsztatów dla dzieci i młodzieży Platea 2022. Pięciodniowe warsztaty to między innymi nauka pracy nad powstaniem etiudy teatralnej od momentu poznania tekstu, poprzez twórczą pracę nad ruchem scenicznym, po przygotowanie własnej scenografii i kostiumów. Na koniec - pokaz własnego spektaklu na scenie. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych pedagogów, tancerzy i aktorów absolwentów szkoły teatralnej.

Czas: 14-18 lutego, w godz. 8.30-13.30.

Wystawa poplenerowa prac uczniów Liceum Sztuk Plastycznych w Zabrzu pn. “100 lat w rytmie Zabrza” w galerii MOK.

Czas: 7 do 28 lutego

Dzielnicowe ośrodki kultury i ich propozycje

W dzielnicowych ośrodkach kultury w Biskupicach, Grzybowicach, Kończycach i Pawłowie przygotowano również wiele ciekawych propozycji. Najmłodsi mogą wybierać i przebierać. Będą warsztaty ceramiczne, plastyczne, krawieckie, a nawet z robotyki.

W DOK Grzybowice uruchomiona będzie Zimowa Akademia Szachowa - cykl bezpłatnych zajęć szachowych z zakresu podstaw dyscypliny szachowej przeznaczonych dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

Nie tylko domy kultury, ale również kino

"Roma", najstarsze kino w Zabrzu, zaprasza w trakcie zimowej przerwy na "Ferie z kinem Roma". W programie bajkowe seanse dla dzieci w cenie 10 zł.

Z racji covidowych obostrzeń - obowiązują zapisy, a liczba miejsc jest ograniczona. Więcej informacji na temat ferii w mieście znajdziecie pod tym odnośnikiem.

Propozycja Teatru Nowego w Zabrzu

W zabrzańskim teatrze odbywać się będą warsztaty artystyczno-edukacyjne dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 16 lat. Pod okiem wykwalifikowanej kadry aktorów i pracowników zabrzańskiej sceny można wybrać zajęcia aktorskie, lalkarsko– aktorskie, scenograficzno-plastyczne, taneczno-wokalne i promocyjno-dziennikarskie. Będzie to okazja do pogłębienia wiedzy o teatrze, tajnikach sztuki aktorskiej, ale nade wszystko - rozwoju talentu i wrażliwości.

- Zapisy na warsztaty przyjmowane będą od 26 stycznia, od godz. 12.00. W jednym turnusie uczestniczyć może 40 osób. By ograniczyć zagrożenia, przyjmowane będą jedynie zgłoszenia telefoniczne. Rodzic/opiekun może zapisać tylko swoje dzieci. By zgłosić akces, należy w podanym powyżej terminie zadzwonić pod jeden z następujących numerów: 880 631 206 lub 609 621 460 - informują organizatorzy.

Wypełnione karty zgłoszeniowe wraz z dowodem wpłaty należy dostarczyć mailowo na adres kgatner@teatrzabrze.pl lub osobiście do Biura Promocji i Organizacji Widowni TN do 4 lutego br.

Kartę można pobrać ze strony www.teatrzabrze.pl Przed wypełnieniem karty prosimy o uważne zapoznanie się z Regulaminem "ZIMA Z TEATREM", dostępnym na stronie internetowej Teatru. Jego akceptacja jest warunkiem udziału w warsztatach.

Opłata za udział w jednym turnusie warsztatów wynosi: 150 zł dla uczestnika będącego mieszkańcem Zabrza albo 250 zł dla uczestnika spoza Zabrza.

Dwa turnusy: 14 – 18 lutego oraz 21 – 25 lutego.

Czas: 9.00-15.00, od poniedziałku do piątku

Magiczna Sztolnia Królowa Luiza

Sztolnia Królowa Luiza zaprasza do Zimowej Szkoły Magii. Mali czarodzieje będą mogli sprawdzić swoje magiczne umiejętności opanowując tajemną wiedzę o eliksirach, a nawet wsiąść do zaczarowanego środka transportu.

– Pamiętajcie, że wybieracie się do kopalni – trasa momentami pozwala poznać trudy górniczej pracy – niskie chodniki – ale spokojnie nasi przewodnicy znają tajne przejścia, załóżcie wygodne pełne buty, tak jakbyście szli na dłuższy spacer – przypominają organizatorzy.

W programie szkoły magii:

  • nauka magicznych zaklęć
  • niecodzienne doświadczenia
  • turniej magicznej dyscypliny sportowej
  • zwiedzanie Komnaty Eliksirów, Komnaty Wróżb i Komnaty Magicznych Stworzeń
  • poszukiwanie ukrytego artefaktu
  • przejażdżka magicznym pojazdem- Karlik Express

Więcej informacji: www.sztolnialuiza.pl

Lodowisko Miejskie i Park Miliona Świateł

Nie zawiesza działalności lodowisko miejskie przy ul. Powstańców Śląskich 4. Czynne jest codziennie od 10 do 21, a za godzinny bilet zabrzanie płacą tylko 2 zł. Goście spoza Zabrza - 5 zł, a uprawnieni do zniżki – 3 zł. Na miejscu można oczywiście wypożyczyć łyżwy za 7 zł. Każdego dnia między 13. a 14. jest przerwa techniczna.

Jeszcze do końca lutego funkcjonuje Park Miliona Świateł na terenie Kąpieliska Leśnego. Niesamowity spektakl świetlno-muzyczny zachwyci całe rodziny. Warto się wybrać, bo wrażenia są niezapomniane. Na miejscu czekają ogromny pałac Królowej, zabawa na świetlistej karuzeli, górka do zjeżdżania, multimedialna Kryształowa Komnata, w której można podziwiać świetlno-muzyczny spektakl. Dodatkowo - w specjalnie przygotowanym namiocie - najmłodsze dzieci wybrać się mogą w podróż Polarnym Pociągiem pilnowanym przez Świecące Polarne Niedźwiedzie.

Więcej informacji oraz bilety: www.parkmilionaswiatel.pl