Dzieci poniżej 7 roku życia nie mogą poruszać się samodzielnie po drogach!

Powrót do szkoły, szczególnie po długiej przerwie, to wyzwanie nie tylko dla uczniów, ale też dla dorosłych. W pierwszych dniach września, policyjne patrole będą pełnić służbę w rejonach szkół oraz zwracać uwagę na wszystkie nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego.

Policja dzieci zabrze

Zabrzańscy policjanci prowadzą działania profilaktyczne, których celem jest przypomnienie najmłodszym o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach i korzystania z przejść dla pieszych.

Powracające po długiej przerwie dzieci i młodzież często zapominają o własnym bezpieczeństwie. Dlatego obowiązkiem nas dorosłych jest dbanie o ich bezpieczeństwo nie tylko w domu, szkole, ale też na drodze.

Jeśli odwozisz dzieci, młodzież do szkoły pamiętaj o:

  • korzystaniu z pasów bezpieczeństwa oraz przewożeniu najmłodszych w fotelikach bezpieczeństwa lub innych urządzeniach przytrzymujących;
  • zatrzymaniu swojego pojazdu w miejscu dozwolonym, aby nie ograniczać widoczności innym kierującym oraz pieszym, którzy przechodzą przez jezdnię;
  • zachowaniu bezpieczeństwa podczas wysiadania dziecka z samochodu.

Przypominamy, dzieci do lat 7 nie mogą poruszać się samodzielnie po drogach!

Kierowcy, pamiętajcie o zachowaniu szczególnej ostrożność w rejonach przejść dla pieszych i dostosowaniu prędkość do warunków panujących na drodze.

Piesi, również jesteście zobowiązani do zachowania szczególnej ostrożności podczas wchodzenia i przechodzenia przez jezdnię lub torowisko, pamiętajcie też, że zabronione jest wchodzenie na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym na przejściu dla pieszych.

czytaj więcej:

Policjant gliwice

Wiózł do szpitala rodzącą partnerkę. Kobietę...

Policja drogówka zabrze

Nie tylko posiadał, był też pod ich wpływem....

Policyjne

17-latek chodził po ulicach i bił ludzi. Teraz...

64 668272

43-letni pan Tomasz wyszedł 2 tygodnie temu....

Nielegalne zabrze

Nielegalny tytoń i alkohol. Starty wstępnie...

Bron gliwice

Kolekcjoner z Gliwic zgromadził w mieszkaniu...

32699af76cfc6e0191d612ffd4e88ee9

Spacerowicz dokonał makabrycznego odkrycia