Dwaj zabrzanie ukradli „malucha”, odpowiedzą też za włamanie. Usłyszeli już zarzuty i trafili do aresztu

Dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie kradzieży z włamaniem do garażu zatrzmali zabrzańscy policjanci. Z garażu, dodajmy, skradziony został fiat 126p, a także narzędzia.

Fot. Policja Zabrze
Policjant prowadzi zatrzymanego mężczyznę

Zgłoszenie o włamaniu do garażu przy ulicy Makoszowskiej w Zabrzu przyjął dyżurny komisariatu I. Jak ustalono, sprawcy weszli do garażu wyłamując bramę, po czym ukradli narzędzia, materiały budowane i fiata 126p o wartości 20 tysięcy złotych.

Kilka godzin później policjanci dostali informacje o dwóch mężczyznach, którzy na ulicy Czołgistów wiozą w wózku przedmioty pochodzące prawdopodobnie z tego włamania. Na miejsce natychmiast wysłano patrol, który potwierdził te podejrzenia. Mężczyźni zostali zatrzymani. Okazało się, że są to dwaj mieszkańcy Zabrza w wieku 20 i 47 lat. Obydwaj w przeszłości byli karani za przestępstwa przeciwko mieniu – informuje zabrzańska komenda.

Policjantom udało się też odzyskać skradzionego „malucha”, który został ukryty na podwórku w dzielnicy Zandka. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty, po czym zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. – Czynności w sprawie trwają, a policjanci sprawdzają, czy zatrzymana dwójka nie odpowiada za inne włamania i kradzieże w naszym regionie – dodają w komendzie.

Wydział Ruchu Drogowego Zabrze

Może Cię zainteresować:

Prowadziła samochód mimo sądowego zakazu. A nawet dwóch aktywnych zakazów... Teraz odpowie za to przed sądem

Autor: Redakcja

02/08/2023

Zabrzańscy policjanci zatrzymali 33-letniego mieszkańca Bytomia

Może Cię zainteresować:

33-latek ukradł kobiecie 50 zł, a kiedy uciekała... strzelał do niej z pistoletu. Został zatrzymany przez zabrzańskich policjantów

Autor: Redakcja

01/08/2023