33-latek ukradł kobiecie 50 zł, a kiedy uciekała... strzelał do niej z pistoletu. Został zatrzymany przez zabrzańskich policjantów

Policjanci z Zabrza zatrzymali 33-letniego bytomianina, który kilka miesięcy temu dokonał rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Mężczyzna ukradł kobiecie 50 zł, po czym, gdy uciekała... strzelał do niej z pistoletu. 33-latek usłyszał już zarzuty i na wniosek prokuratora został aresztowany na trzy miesiące.

Do rozboju przy użyciu broni doszło w Zabrzu 14 kwietnia. – Pokrzywdzoną była 36-letnia kobieta. Ofiara i sprawca nie znali się wcześniej – informuje zabrzańska komenda. 33-latek ukradł kobiecie 50 złotych, po czym... oddał w jej kierunku pięć strzałów z rewolweru. Kobiecie, mimo odniesionych obrażeń, na szczęście udało się uciec, a o zdarzeniu poinformowani zostali policjanci.

Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni z zabrzańskich komendy. Dzięki skutecznej pracy operacyjnej 33-latek został zatrzymany. W trakcie przeszukania jego mieszkania policjanci znaleźli rewolwer, trzy pistolety gazowe, 200 sztuk amunicji różnego rodzaju oraz gumową maskę, w której dokonał rozboju – wyjaśniają zabrzańscy policjanci.

33-letniego bytomianina są aresztował na trzy miesiące. Czynności w sprawie trwają. Dodajmy, że zatrzymanemu grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

Zabrzańscy policjanci z zatrzymanym mężczyzną

Może Cię zainteresować:

Z nożem w ręku zaatakował policjantów rozpylając gaz łzawiący. Został obezwładniony i trafił do aresztu

Autor: Redakcja

31/07/2023

Policjanci zatrzymali kobietę która kierowała pojazdem pomimo pięciu aktywnych sądowych zakazów

Może Cię zainteresować:

Wsiadła „za kółko” mając pięć aktywnych sądowych zakazów prowadzenia pojazdów! Wpadła podczas rutynowej policyjnej kontroli

Autor: Redakcja

27/07/2023