Dwaj Romowie napadli na taksówkarza w Zabrzu. Jeden już siedzi

Zamówili taksówkę przez aplikację i poprosili o kurs do Bytomia i z powrotem. Gdy wrócili do Zabrza - zamiast zapłacić - obrabowali kierowcę i uciekli. Jeden z nich szybko wpadł w ręce kryminalnych. Drugiego szuka policja.

Kratypolicja

Zaczęło się na ulicy Wallek Walewskiego w Zabrzu. Do zamówionej za pomocą jednej z aplikacji taksówek wsiadło dwóch młodych mężczyzn narodowości romskiej. Pojechali do Bytomia, wrócili i... postanowili jednak nie być dobrymi klientami. Jeden z mężczyzn złapał taksówkarza za głowę i przydusił, a drugi ukradł z wypchanej saszetki pieniądze. Taksówkarzowi na szczęście nic się nie stało i dokładnie opisał śledczym napastników. Jeden z nich był doskonale znany zabrzańskim kryminalnym.

- Kryminalni szybko ustalili podejrzanych. To mieszkańcy Zabrza w wieku 19 i 25 lat. Młodszy z nich trafił już do policyjnej celi, a następnie został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty rozboju. Na wniosek śledczych sąd zadecydował o zastosowaniu wobec 19-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na czas 3 miesięcy - mówi mł. asp. Sebastian Bijok z zabrzańskiej policji.

19-latek dotąd nie był notowany. Miał "czystą kartę". Starszy mężczyzna ma już grubą kartotekę - oszustwa, wykroczenia przeciwko mieniu, naruszenie nietykalności. Zatrzymanie go jest kwestią czasu, bo śledczy znają jego potencjalne kryjówki. Obu bandytom za rozbój grozi do 12 lat więzienia.

czytaj więcej:

Policja zabrzańska

Podpalenia samochodów w Rokitnicy: policja szuka świadków

Policja Zabrze

Najpierw uszkodził samochód, potem zaatakował policjantów

Narkotyki Zabrze

Ukradł batonika... w kieszeni miał narkotyki

Zabrzańska policja zatrzymała 41-letniego mężczyznę

Był poszukiwany listem gończym. Wpadł po trzech latach

Policjanci zatrzymali sprawców ciężkiego pobicia

Sprawcy ciężkiego pobicia zostali zatrzymani

Akcja trzeźwość zabrze

Policyjna akcja "Trzeźwość" na zabrzańskich drogach

Troje zabrzan oszukanych na OLX i Vinted. Stracili ponad 7 tysięcy złotych

Zabrzanie oszukani "na OLX" i Vinted!