Dobiegła końca budowa przedłużenia alei Korfantego, czas na oficjalne otwarcie drogi. Najpierw pojadą rowerzyści, potem kierowcy

Zakończył się „Budowa przedłużenia alei Korfantego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Heweliusza do ulicy Brygadzistów w Zabrzu”. W czwartek, 28 września, wieczorem wybudowany odcinek zostanie oddany do użytku. Wcześniej jednak odbędzie się „Rowerowe otwarcie alei Korfantego”.

Fot. Paweł Janicki/ UM Zabrze
Aleja Korfantego w Zabrzu lipiec 2023

Odcinek liczy ok. 1 km i przebiega od ul. Heweliusza w rejonie osiedla Kopernika do ul. Tarnopolskiej w dzielnicy Mikulczyce. Prace trwały od kwietnia ubiegłego roku i kosztowały 42,9 mln zł. Prowadziła je firma Eurovia Polska. Projekt został zrealizowany w ramach dofinansowania z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych i otrzymał 30 mln zł dotacji, czyli tyle, o ile wnioskowało miasto.

Otwarcie drogi dla kierowców zaplanowano na czwartek, 28 września, na godzinę 19. Wcześniej, bo o godzinie 16.40 odbędzie się „Rowerowe otwarcie alei Korfantego”. Start zorganizowany zostanie w Mikulczycach, na skrzyżowaniu ul. Tarnopolskiej z przedłużeniem alei Korfantego. – Z pewnością warto wziąć udział w tym niecodziennym wydarzeniu, nie tylko dlatego, że aleje otworzą rowerzyści, ale też z uwagi na atrakcyjne nagrody, jakie można przy okazji zdobyć – podkreślają w zabrzańskim magistracie.

Dodajmy, że liczba miejsc w „Rowerowym otwarciu alei Korfantego” jest ograniczona. Zgłoszenia przyjmowane są przez stowarzyszenie Aktywne Zabrze (szczegóły tutaj).

Rondo aleja Korfantego

Może Cię zainteresować:

Trwają prace związane z przedłużeniem alei Korfantego. Inwestycja ma połączyć północną część miasta z południową

Autor: Redakcja

06/03/2023

Remont wiaduktow korfantego zabrze

Może Cię zainteresować:

Remont wiaduktów w ciągu alei Korfantego w Zabrzu, nad DK88 i torami PKP, już na finiszu

Autor: Katarzyna Pachelska

19/07/2023