Damian Przytuła w kadrze na 4Nations Cup. Czy kapitan Górnika Zabrze pojedzie z reprezentacją na mistrzostwa świata?

W środę, 28 grudnia, w Tauron Arenie w Krakowie rozpoczyna się 4Nations Cup. Polska reprezentacja piłkarzy ręcznych – z Damianem Przytułą z Górnika Zabrze – zmierzy się z Tunezją, Koreą Południową i Brazylią.

Fot. Górnik Zabrze Piłka Ręczna SA
Damian Przytuła

Środowym meczem z Tunezją (początek o godz. 18) polscy szczypiorniści rozpoczną rywalizację z 4Nations Cup. W czwartek, 29 grudnia, w Tauron Arenie zmierzą się z Koreą Południową (g. 18), a w piątek, 30 grudnia – z Brazylią (g. 18). Krakowski turniej jest dla szkoleniowca polskiej reprezentacji Patryka Rombla okazją do selekcji kadry przed mistrzostwami świata. MŚ – przypomnijmy – rozpoczną się 11 stycznia i będą rozgrywane w Polsce i w Szwecji. W meczu otwarcia, w katowickim Spodku, Polska zagra z Francją.

Kim są rywale Polaków na 4Nations Cup? Tunezja zajęła dwunaste miejsce na mistrzostwach świata cztery lata temu, a niedawno dotarła do półfinału mistrzostw Afryki. Młody zespół Korei Południowej to uczestnik ostatnich mistrzostw świata, a także piąta drużyna poprzednich mistrzostw Azji. Z kolei Brazylijczycy grali na ostatnich igrzyskach olimpijskich w Tokio, a większość z nich występuje w czołowych europejskich ligach.

Wśród zawodników powołanych na 4Nations Cup znalazł się kapitan Górnika, Damian Przytuła. W rezerwie znalazł się inny gracz naszego zespołu, Sebastian Kaczor. Do kadry powołani zostali ponadto zostali piłkarze ręczni, którzy wcześniej byli związani z zabrzańską drużyną – Bartłomiej Bis (poprzedni kapitan Górnika, dziś HSC 2000 Coburg), Jan Czuwara (HC Vardar 1961), Mateusz Kornecki (Vive Handball Kielce), Szymon Sićko (Vive Handball Kielce), a także Jakub Skrzyniarz (Bidasoa Irun).

Lukas podolski gol pogon

Może Cię zainteresować:

Podolski przypomniał o sobie Niemcom. W tym plebiscycie nawet Klinsmann może mu zazdrościć

Autor: Robert Czykiel

21/12/2022

Gornik zabrze torcida

Może Cię zainteresować:

Torcida chce w Górniku Europę w każdym calu. Zaczęła się wojna z władzami miasta? „Na Górniku nie może być żadnego folkloru”

Autor: Redakcja

19/12/2022