Czerpali korzyści z prostytucji. Policja zrobiła nalot

Policjanci zatrzymali trzy kobiety i mężczyznę działających w zorganizowanej grupie przestępczej, która ułatwiała, organizowała i czerpała korzyść z uprawiania prostytucji oraz prała brudne pieniądze. W tym samym czasie kryminalni wkroczyli do jednego w klubów nocnych, gdzie zatrzymani prowadzili swoje interesy.

Policja


Policjanci z Zespołu do walki z Handlem Ludźmi z Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach zatrzymali trzy kobiety w wieku od 23 do 43 lat i 24-letniego mężczyznę. Wszyscy są mieszkańcami Zabrza. Osoby te są podejrzane o udział w latach 2019-2021 w zorganizowanej grupie przestępczej działającej na terenie województwa śląskiego. Jej członkowie zajmowali się czerpaniem korzyści z cudzego nierządu i prali brudne pieniądze.

W tym samym czasie kryminalni, wspierani przez mundurowych z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wkroczyli do prowadzonego przez zatrzymanych klubu nocnego w Tychach. Oprócz kobiet, które świadczyły usługi seksualne, w środku policjanci zastali ścisłe kierownictwo grupy.

W trakcie przeszukania lokalu oraz miejsc zamieszkania zatrzymanych znaleziono narkotyki i inne dowody, które w tej chwili są analizowane. Wszyscy zatrzymani w wieku od 23 do 43 lat zostali już tymczasowo aresztowani. Grozi im kara do 15 lat więzienia. Osoby, które stały na czele grupy były już zatrzymywane w związku z czerpaniem korzyści majątkowej z cudzego nierządu. Sprawa jest rozwojowa, a prowadzący ją policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

czytaj więcej:

Ochroniarz kradl gliwice 11

Strzeżcie się takiego stróża. Już lepszy jawny złodziej

Kwiaciarnia pasja zabrze pozar 1

Policja szuka podpalacza kwiaciarni. Jak można pomóc?

Policja Zabrze

Tankował, ale nie płacił. Ukradł ponad 400 litrów paliwa

Zabrze4

To nie był mecz przyjaźni. I nie obyło się bez incydentów

Policja drogówka zabrze

Nie tylko posiadał, był też pod ich wpływem....

Tylko w tym tygodniu potrącono 3 osoby. Jedna z...

A994012531a064cee191b71c491599f4

65 kolizji, 13 rannych, gwałt, pobicie i kradzieże