Co z budową czwartej trybuny Areny Zabrze? Jest odwołanie. „Termin wykonania robót pozostaje bez zmian”

Wybór wykonawcy czwartej trybuny Areny Zabrze wciąż nie jest prawomocny. Powód? Jedna z uczestniczących w przetargu firm złożyła odwołanie. – Nie wpływa to na przyjęty harmonogram zadania, w którym przewidzieliśmy czas wymagany na taką procedurę weryfikacyjną. Termin wykonania robót pozostaje bez zmian i wynosi 12 miesięcy – informuje spółka Stadion w Zabrzu.

Fot. FB/ Arena Zabrze
Kto wybuduje czwartą trybunę Areny Zabrze?

Przypomnijmy, że przetarg na budowę czwartej, ostatniej trybuny Areny Zabrze ogłoszono na początku marca, a spółka przeznaczyła na tę inwestycję 55,3 mln złotych. Jak się okazało już w maju, budową trybuny zainteresowane były cztery firmy: Budimex SA z Warszawy (zaoferował niespełna 48 mln zł), Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego (ok. 57 mln zł), konsorcjum firm NDI SA (ok. 50,3 mln zł) oraz Mostostal Zabrze Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego (ok. 46 mln zł).

5 maja wybrano ofertę Mostostalu, ale umowa nie została jeszcze zawarta, ponieważ wyrok nie uprawomocnił się jeszcze. Jak się okazuje, wpłynęło odwołanie. – Wybór wykonawcy w postępowaniu przetargowym pod nazwą: ,,Dokończenie budowy Stadionu im. E. Pohla w Zabrzu” dotyczącym budowy Czwartej Trybuny Areny Zabrze nie jest jeszcze prawomocny, ponieważ jedna z firm skorzystała z prawa do wniesienia odwołania – poinformowała spółka Stadion w Zabrzu.

Nowa trybuna ma powstać w miejsce najstarszej, zachodniej, która została już rozebrana. Prace prowadziła firma AKPE Group z Katowic. Arena Zabrze docelowo będzie miała 31 871 miejsc.

Kto wybuduje czwartą trybunę Areny Zabrze

Może Cię zainteresować:

Kto wybuduje czwartą trybunę Areny Zabrze? Przetarg został rozstrzygnięty. „Po uprawomocnieniu się wyboru zawrzemy umowę”

Autor: Redakcja

05/05/2023

Arena Zabrze

Może Cię zainteresować:

Teren budowy został oficjalnie przekazany wykonawcy. Rozpoczyna się wyburzanie zachodniej trybuny Areny Zabrze

Autor: Grzegorz Lisiecki

22/03/2023