Był poszukiwany listem gończym, ale długo unikał „odsiadki”. Wpadł z narkotykami, zatrzymali go zabrzańscy policjanci

Miał odsiedzieć sześć miesięcy za „nierealizowanie obowiązku alimentacyjnego” i był poszukiwany listem gończym. W końcu wpadł i to z narkotykami. Teraz grozi mu nawet trzyletni wyrok.

Fot. Policja Zabrze
Komenda Miejska Policji w Zabrzu

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego zabrzańskiej Komendy Miejskiej Policji prowadzili poszukiwania 31-latka ściganego listem gończym. – Mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności za nierealizowanie obowiązku alimentacyjnego i od dłuższego czasu ukrywał się przed organami ścigania. Kryminalni ustalili, gdzie aktualnie może przebywać i w środę rano zatrzymali go na terenie centrum handlowego przy placu Teatralnym – relacjonują zabrzańscy policjanci.

Podczas zatrzymania przy 31-latku znaleziono amfetaminę. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających. Za to przestępstwo grozi mu teraz kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

W zabrzańskiej komendzie podkreślają, że policjanci wciąż starają się zatrzymać osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. – Osoby takie w swojej przeszłości wielokrotnie wchodziły w konflikt z prawem. Skazane prawomocnym wyrokiem powinny odbywać kary pozbawienia wolności. Jednak z różnych powodów nie zgłosiły się do zakładów karnych i ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości. Gdy do zabrzańskiej komendy wpłynie list gończy czy nakaz odbycia kary, policyjni poszukiwacze rozpoczynają czynności zmierzające do ustalenia miejsca pobytu i zatrzymania poszukiwanego. Czasami poszukiwania trwają kilka godzin, ale zdarza się, że mogą trwać i kilka lat. Poszukiwani starają się ukryć miejsce swojego pobytu, w czym pomagają mu najbliżsi i znajomi. Wielokrotnie opuszczają kraj na wiele lat – wyjaśniają policjanci.

Policja

Może Cię zainteresować:

W uszach słuchawki, a w organizmie 1,5 promila. 40-letni zabrzanin ukarany został wysokim mandatem

Autor: Redakcja

21/03/2023

Komisariat II policji w Zabrzu

Może Cię zainteresować:

Sąsiedzki konflikt przerodził się w wandalizm. Dwa samochody zostały oblane farbą, były też groźby karalne

Autor: Redakcja

20/03/2023