Budowa ulicy Marsa zakończona. I to przed czasem. Inwestycja kosztowała niemal 7 milionów złotych

Odebraliśmy ulicę Marsa, wybudowaną w ramach zadania: „Budowa drogi, chodników, ścieżki rowerowej, kanalizacji deszczowej i oświetlenia ulicznego na osiedlu Słoneczna Dolina w Zabrzu, część III” – poinformował Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu. Inwestycja kosztowała niemal 7 milionów złotych.

Fot. Mapy Google
Ulica Marsa w Zabrzu

W piątek, w Urzędzie Miasta, odbyło się spotkanie podsumowujące inwestycję. Przypomnieć warto, że umowa podpisana została 5 kwietnia, a wykonawcą była katowicka firma Drogopol. Inwestycję sfinansowało w całości miasto – jej koszt to około 7 milionów złotych. Co ciekawe, koniec prac wyznaczono 5 stycznia 2023 roku, tymczasem inwestycję odebrać można było już 16 grudnia.

W ramach zadania: „Budowa drogi, chodników, ścieżki rowerowej, kanalizacji deszczowej i oświetlenia ulicznego na osiedlu Słoneczna Dolina w Zabrzu, część III” wybudowano:

  • drogę o długości ok. 650 metrów w ciągu ul. Marsa, z rondem, chodnikami, ścieżką rowerową, zjazdami oraz placem do zawracania,
  • kanalizację deszczową, jako instalację odprowadzającą wodę z powierzchni komunikacyjnych,
  • kanał technologiczny,
  • oświetlenie uliczne,
  • przebudowano sieć gazową średnioprężną oraz zabezpieczenia istniejących sieci gazowych,
  • zamontowano elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym budowę wyniesionego przejścia dla pieszych w ciągu ul. Jowisza.
Boisko Koksownik

Może Cię zainteresować:

Katastrofa przy Rataja: zapadł się pneumatyczny dach nowego boiska, które powstało w miejscu dawnego stadionu „Koksownika”

Autor: Redakcja

13/12/2022

Skrzyżowanie ulic Szkubacza i Mielżyńskiego

Może Cię zainteresować:

Skrzyżowanie ulic plutonowego Szkubacza i Mielżyńskiego zostanie przebudowane. Prace rozpoczną się w 2023 roku

Autor: Redakcja

08/12/2022