Katastrofa przy Rataja: zapadł się pneumatyczny dach nowego boiska, które powstało w miejscu dawnego stadionu „Koksownika”

W Zabrzu doszło do katastrofy budowlanej. Pod ciężarem śniegu zapadł się pneumatyczny dach niedawno oddanego do użytku hali przy ulicy Rataja. Na szczęście w tym czasie nikogo na boisku nie było.

Fot. Paweł Janicki/ UM Zabrze
Boisko Koksownik

„Warunki atmosferyczne ostatnich godzin spowodowały nie tylko utrudnienia na drogach, ale przyczyniły się też do awarii pneumatycznego zadaszenia hali sportowej. Podejmowane są starania zmierzające do ponownego udostępnienia obiektu. Podczas intensywnych opadów śniegu zachowajmy wszyscy wzmożoną ostrożność na drogach. Pamiętajmy również o kontroli instalacji grzewczych i czujnikach czadu w łazienkach” – można przeczytać na facebookowym profilu miasta.

Jak się okazało, poniedziałkowe opady śniegu sprawiły, że zawalił się pneumatyczny dach niedawno wyremontowanego i oddanego do użytku dawnego boiska „Koksownika” przy ulicy Rataja. Pod naporem śniegu rozszczelniły się powłoki dachu. Na szczęście w tym czasie na boisku nikogo nie było. Teren został zabezpieczony, a sprawa przekazana Powiatowemu Inspektoratowi Nadzoru Budowalnego.

Przypomnijmy, że hala działała niespełna miesiąc. Po remoncie dawny stadion „Koksownika”, a dziś całoroczny obiekt ze sztuczną murawą i pneumatycznym dachem, został oddany do użytku 18 listopada tego roku. Przebudowa obiektu kosztowała 10 milionów złotych, a 3 mln zł z tej kwoty to pozyskane przez miasto dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Boisko przeznaczone jest przede wszystkim dla uczniów III Liceum Ogólnokształcącego oraz zawodników trenujących w Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze.

Boisko Koksownik otwarte

Może Cię zainteresować:

Były stadion „Koksownika” został przebudowany. Dziś to boisko treningowe ze sztuczną nawierzchnią i zadaszone halą pneumatyczną

Autor: Redakcja

21/11/2022

czytaj więcej:

Andrzej Duda 2021 06 22 145947 lnhh

Andrzej Duda odwiedzi woj. śląskie. Będzie też...

Sportostrada 3 2048x1322

Kolejny odcinek ścieżki pieszo-rowerowej oddany do użytku

Elektrosmieci zabrze

W Zabrzu stanęło 10 pojemników na zużyty sprzęt...

ZBO zabrze

Ponad 5 milionów na Zabrzański Budżet Obywatelski

111111

Targi EXPOBUD już w najbliższy weekend. Co...

Zima dachy

Sople i zalegający śnieg należy usuwać z dachu

Mamtalent

Casting do Mam Talent w Zabrzu. 15 kwietnia od...