Budowa oddziału ratunkowego w Szpitalu Miejskim. Podpisano Akt Erekcyjny

To kolejna duża inwestycja Szpitala Miejskiego w Zabrzu. W ostatnich latach powstało tu Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka - jeden [...]
Zabrze

Wczoraj w Szpital Miejski w Zabrzu odbyła się uroczystość podpisania Aktu Erekcyjnego oraz wmurowania kamienia węgielnego pod realizację inwestycji pn. „Utworzenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego wraz z lądowiskiem przyszpitalnym w ramach Szpitala Miejskiego w Zabrzu Sp z o.o.

Podpisy pod aktem złożyli prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, prezes Szpitala Miejskiego w Zabrzu dr n. med. Mariusz Wójtowicz oraz Prezes Zarządu firmy Mostostal Zabrze GPBP S.A Marek Morawski. Dokument, umieszczony w mosiężnej tubie, wmurowano w jedną ze ścian budowanego oddziału ratunkowego. W uroczystości udział wzięli także przewodniczący rady Miasta Zabrze Marian Czochara wraz z radnymi, dyrektor Śląskiego Oddziału NFZ Jerzy Szafranowicz, prof. dr hab. n. med. Maciej Misiołek, Dziekan Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medyczego. - W ten symboliczny sposób rozpoczynamy budowę niezwykle ważną dla mieszkańców Zabrza i całego regionu. Ta inwestycja poprawi jakość leczenia naszych pacjentów, rozwinie szpital i umocni markę Zabrza na medycznej mapie kraju - podkreśla dr n. med. Mariusz Wójtowicz, prezes Szpitala Miejskiego w Zabrzu. Budowa oddziału ratunkowego w Szpitalu Miejskim w Zabrzu rozpoczęła się w kwietniu 2018 r. W ramach inwestycji powstanie Centrum Urazowe wraz z Oddziałem Neurochirurgii. Projekt zakłada również budowę lądowiska dla helikopterów, rozbudowanie Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Medycznej oraz przebudowę Izby Przyjęć. Przewidywany koszt całkowity inwestycji to 26,1 mln zł. Wykonawcą robót jest Mostostal Zabrze GPBP. Zgodnie z planem prace powinny zakończyć się do końca marca 2019 r. To kolejna duża inwestycja Szpitala Miejskiego w Zabrzu. W ostatnich latach powstało tu Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka - jeden z najnowocześniejszych na południu Polski ośrodków ginekologiczno-położniczych. W szpitalu wprowadzono również e-usługi oraz przeprowadzono termomodernizację budynków.
źródło i foto: UM Zabrze

czytaj więcej:

Budynek ratusza przy ul Miarki w Zabrzu

Miasto odnawia kolejne ratusze. Efekty zobaczymy w 2024 r.

Korfantego w Zabrzu będzie przedłużona

Od jutra zamknięte ulice. Rusza budowa na Korfantego

Wyremontowany przepust pod ulicą Jordana w Zabrzu

Koniec krążenia – można już jeździć Jordana

Plakat ver1

Od weekendu - utrudnienia w ruchu w centrum Zabrza!

Teatr nowy

Ponad 5,3 miliona złotych na remont Teatru Nowego

Zabrze

Upadł z 3,5m wysokości do środka womitorium...

Zatrucie czadem zabrze

Kolejna ofiara "cichego zabójcy". Nie udało się...