Barbórkowo i sportowo! W Zabrzu rusza turniej Barbórka Cup 2021

XXXI Międzynarodowy Turniej w Gimnastyce Sportowej Kobiet i Mężczyzn Barbórka Cup 2021 - rusza! Od sobotniego przedpołudnia, do niedzielnego obiadu - sportowcy po raz kolejny uczczą górników.

Barborka cup

Turniej rozpocznie się w sobotę, 4 grudnia, o godzinie 10. w nowej hali Zespołu Szkół Sportowych w Zabrzu. Na start - rozegrane będą zawody wielobojowe juniorów i juniorek młodszych. O godzinie 15.30 z kolei planowana jest główna ceremonia otwarcia zawodów, a po niej - zawody wielobojowe juniorów i juniorek, które planowo potrwają do 18.15. Z kolei na niedzielę, 5 grudnia - zaplanowano zawody mix, w godzinach 10-15.

Tradycje turnieju Barbórka Cup sięgają roku 1984, kiedy na Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zorganizowano pierwszy Międzynarodowy Turniej w Gimnastyce Sportowej Kobiet Barbórka Cup, który miał uczcić święto braci górniczej. Obecnie jest to turniej kobiet i mężczyzn w różnych kategoriach wiekowych, a w dotychczasowych edycjach wzięło udział wielu sportowców reprezentujących m.in. Azerbejdżan, Białoruś, Chorwację, Czechy, Egipt, Grecję, Irlandię, Szwecję, Wielką Brytanię oraz oczywiście Polskę.

Wstęp na turniej jest bezpłatny.