Barbórkowo i sportowo! W Zabrzu rusza turniej Barbórka Cup 2021

XXXI Międzynarodowy Turniej w Gimnastyce Sportowej Kobiet i Mężczyzn Barbórka Cup 2021 - rusza! Od sobotniego przedpołudnia, do niedzielnego obiadu - sportowcy po raz kolejny uczczą górników.

Barborka cup

Turniej rozpocznie się w sobotę, 4 grudnia, o godzinie 10. w nowej hali Zespołu Szkół Sportowych w Zabrzu. Na start - rozegrane będą zawody wielobojowe juniorów i juniorek młodszych. O godzinie 15.30 z kolei planowana jest główna ceremonia otwarcia zawodów, a po niej - zawody wielobojowe juniorów i juniorek, które planowo potrwają do 18.15. Z kolei na niedzielę, 5 grudnia - zaplanowano zawody mix, w godzinach 10-15.

Tradycje turnieju Barbórka Cup sięgają roku 1984, kiedy na Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zorganizowano pierwszy Międzynarodowy Turniej w Gimnastyce Sportowej Kobiet Barbórka Cup, który miał uczcić święto braci górniczej. Obecnie jest to turniej kobiet i mężczyzn w różnych kategoriach wiekowych, a w dotychczasowych edycjach wzięło udział wielu sportowców reprezentujących m.in. Azerbejdżan, Białoruś, Chorwację, Czechy, Egipt, Grecję, Irlandię, Szwecję, Wielką Brytanię oraz oczywiście Polskę.

Wstęp na turniej jest bezpłatny.

czytaj więcej:

Górnik Zabrze przegrał z Wartą Poznań

Górnik zasłużenie przegrał na "polu ryżowym" w Poznaniu

Piłkarze ręczni Górnika Zabrze przegrali dwa ostatnie mecze

Przerwa źle wpłynęła na szczypiornistów Górnika Zabrze

Górnik Zabrze przegrał z Jagiellonią Białystok 1:2

Górnik zatrzymany. Ten mecz nie powinien się tak skończyć

267803680 301365825329396 654155028599409146 n

Odchodzi z Górnika do jednej z najlepszych lig na świecie

C6

Górnik poleciał do Turcji z nowym piłkarzem

Podolski

Lukas Podolski odejdzie z Górnika Zabrze?

Tour de pologne

W niedzielę Tour de Pologne. Pamiętaj o...