BarbórkoweLOVE - czyli jarmark barbórkowy w Strefie Carnall Sztolni Królowa Luiza

Połączenie tradycji z nowoczesnością - tak można pokrótce opisać pierwszą edycję jarmarku barbórkowego BarbórkoweLOVE. Festiwal potrwa do niedzieli, a na gości czeka mnóstwo atrakcji.

Barbrkowe LOVE baner 870x440

Jeśli nie macie planów weekendowych - warto się wybrać do Strefy Carnall Sztolni Królowa Luiza. Od piątku trwa tam wyjątkowy jarmark pod nazwą BarbórkoweLOVE. Sam szyb przeszedł sporą metamorfozę, a uroku temu miejscu dodają świetlne instalacje artystyczne. Na terenie sztolni znajdziecie stoiska sprzedażowe z przeróżnymi gadżetami oraz foodtrucki.

W piątek imprezę uświetniły występy artystyczne i koncerty, wystawa fotografii Piotra Muschalika „Wytatuowani Śląskiem” oraz promocja albumu z tatuażami o tematyce górniczej i górnośląskiej pod redakcją Beaty Piecha-van Schagen.

Niewątpliwą ciekawostką jest też sobotni pokaz rzeźbienia św. Barbary w lodzie oraz liczne warsztaty - sitodruku, nauki gry na trąbce czy tworzenia kosmetyków z węglem aktywnym (w niedzielę).

Na sobotę, czyli Barbórkę - zaplanowano biesiadę, warsztaty tańców tradycyjnych wraz z potańcówką i maraton dęty. Gościom zagrają w karczmie Kapela Fedaków oraz Parnas Brass Band. Organizatorzy zapraszają również na godzinną, specjalną trasę podziemną.

BarbórkoweLOVE zakończą w niedzielę, 5 grudnia, projekcja filmu „Gwiazdy” w reżyserii Jana Kidawy-Błońskiego i koncerty Roksany Węgiel oraz Krzikopy.

Poza podziemną trasą - wszystkie jarmarkowe atrakcje są bezpłatne!

czytaj więcej:

Policja

Zabrze. Miała 3 promile i opiekowała się małym synkiem

Szymanek 1536x1024

Górnik Zabrze ma nowego szefa. Kim jest Arkadiusz Szymanek?

Orszak Trzech Króli Zabrze

Orszak Trzech Króli - dla zmotoryzowanych. Dołączycie się?

164634881 183147856953083 2802843327757548532 n

Martin Chudý odchodzi. Górnik szuka bramkarza

Czerwony balon

Zabrzanie organizują akcję, by okazać wsparcie...

Prad zabrze

Znowu przerwy w dostawie prądu. Sprawdź gdzie...

7735dcd16be992c0f879400c5c1d7600

Mirosław Sekuła nowym marszałkiem województwa?