BarbórkoweLOVE - czyli jarmark barbórkowy w Strefie Carnall Sztolni Królowa Luiza

Połączenie tradycji z nowoczesnością - tak można pokrótce opisać pierwszą edycję jarmarku barbórkowego BarbórkoweLOVE. Festiwal potrwa do niedzieli, a na gości czeka mnóstwo atrakcji.

Barbrkowe LOVE baner 870x440

Jeśli nie macie planów weekendowych - warto się wybrać do Strefy Carnall Sztolni Królowa Luiza. Od piątku trwa tam wyjątkowy jarmark pod nazwą BarbórkoweLOVE. Sam szyb przeszedł sporą metamorfozę, a uroku temu miejscu dodają świetlne instalacje artystyczne. Na terenie sztolni znajdziecie stoiska sprzedażowe z przeróżnymi gadżetami oraz foodtrucki.

W piątek imprezę uświetniły występy artystyczne i koncerty, wystawa fotografii Piotra Muschalika „Wytatuowani Śląskiem” oraz promocja albumu z tatuażami o tematyce górniczej i górnośląskiej pod redakcją Beaty Piecha-van Schagen.

Niewątpliwą ciekawostką jest też sobotni pokaz rzeźbienia św. Barbary w lodzie oraz liczne warsztaty - sitodruku, nauki gry na trąbce czy tworzenia kosmetyków z węglem aktywnym (w niedzielę).

Na sobotę, czyli Barbórkę - zaplanowano biesiadę, warsztaty tańców tradycyjnych wraz z potańcówką i maraton dęty. Gościom zagrają w karczmie Kapela Fedaków oraz Parnas Brass Band. Organizatorzy zapraszają również na godzinną, specjalną trasę podziemną.

BarbórkoweLOVE zakończą w niedzielę, 5 grudnia, projekcja filmu „Gwiazdy” w reżyserii Jana Kidawy-Błońskiego i koncerty Roksany Węgiel oraz Krzikopy.

Poza podziemną trasą - wszystkie jarmarkowe atrakcje są bezpłatne!

czytaj więcej:

Strefa Carnall

Sztolnia Królowa Luiza w „złocie”. Akcja #GoldSeptember

Pomnik Zbigniewa Religi

Znamy datę odsłonięcia pomnika Zbigniewa Religi w Zabrzu

Elektrośmieci nie powinny lądować na śmietniku

Bezpłatny odbiór wielkogabarytowego AGD - warto skorzystać!

271518794 4815347385192818 340974669437563736 n

Dzień testów w Zabrzu. Górnik rozpoczął przygotowania

Odcinkowy

Nowe odcinkowe pomiary prędkości. Gdzie u nas?

Worker 5736096 1920 1

Najnowsze dane GUS: Zabrze z bezrobociem...

Bruno 2

Zaginął w Indiach. Pomóż odnaleźć 24-latka