BarbórkoweLOVE - czyli jarmark barbórkowy w Strefie Carnall Sztolni Królowa Luiza

Połączenie tradycji z nowoczesnością - tak można pokrótce opisać pierwszą edycję jarmarku barbórkowego BarbórkoweLOVE. Festiwal potrwa do niedzieli, a na gości czeka mnóstwo atrakcji.

Barbrkowe LOVE baner 870x440

Jeśli nie macie planów weekendowych - warto się wybrać do Strefy Carnall Sztolni Królowa Luiza. Od piątku trwa tam wyjątkowy jarmark pod nazwą BarbórkoweLOVE. Sam szyb przeszedł sporą metamorfozę, a uroku temu miejscu dodają świetlne instalacje artystyczne. Na terenie sztolni znajdziecie stoiska sprzedażowe z przeróżnymi gadżetami oraz foodtrucki.

W piątek imprezę uświetniły występy artystyczne i koncerty, wystawa fotografii Piotra Muschalika „Wytatuowani Śląskiem” oraz promocja albumu z tatuażami o tematyce górniczej i górnośląskiej pod redakcją Beaty Piecha-van Schagen.

Niewątpliwą ciekawostką jest też sobotni pokaz rzeźbienia św. Barbary w lodzie oraz liczne warsztaty - sitodruku, nauki gry na trąbce czy tworzenia kosmetyków z węglem aktywnym (w niedzielę).

Na sobotę, czyli Barbórkę - zaplanowano biesiadę, warsztaty tańców tradycyjnych wraz z potańcówką i maraton dęty. Gościom zagrają w karczmie Kapela Fedaków oraz Parnas Brass Band. Organizatorzy zapraszają również na godzinną, specjalną trasę podziemną.

BarbórkoweLOVE zakończą w niedzielę, 5 grudnia, projekcja filmu „Gwiazdy” w reżyserii Jana Kidawy-Błońskiego i koncerty Roksany Węgiel oraz Krzikopy.

Poza podziemną trasą - wszystkie jarmarkowe atrakcje są bezpłatne!

czytaj więcej:

Gaul bartosz konferencja

Zabrzańskie demony wróciły. Trener Górnika aż się zagotował

Nie żyje Jan Gomola

Górnik Zabrze stracił legendę. Nie żyje Jan Gomola

267803680 301365825329396 654155028599409146 n

Odchodzi z Górnika do jednej z najlepszych lig na świecie

Flaga

11 listopada w Zabrzu - zobaczcie plan obchodów miejskich

Handball

Jutro mecz. Stawką brązowy medal Mistrzostw Polski!

Wymiana ciepla

Weź ubranie, zostaw ubranie. Wymień ciepło w...

Zabrze

41-letni obywatel Ukrainy miał prawie 2,5...