17-latek chodził po ulicach i bił ludzi. Teraz posiedzi nawet trzy lata

Kryminalni zatrzymali w środę 17-letniego mieszkańca Zabrza, który na początku sierpnia brał udział w pobiciu 19-latka. Ponadto odpowie za uszkodzenie ciała dwóch osób. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policyjne

Do pierwszego zdarzenia doszło na początku sierpnia, kiedy nieznany mężczyzna kazał dwóm pasażerom wysiąść z autobusu na wysokości ul. Moniuszki i udać się wraz z nim w rejon ul. Solskiego. Następnie na miejscu mężczyzna wspólnie z grupą innych osób dokonał pobicia 17 i 19-latka.

Z kolei w ubiegłą niedzielę doszło do dwóch uszkodzeń ciała. Pierwsze zdarzenie miało miejsce krótko przed godziną 20:00, kiedy młody mężczyzna w rejonie ul. Wandy wielokrotnie uderzył pięścią w twarz 19-latka, w wyniku czego doznał on urazu głowy oraz złamania kości nosowych.

Następnie ten sam sprawca po godzinie 21:00 w rejonie placu Teatralnego, na przystanku tramwajowym kilkukrotnie uderzył pięścią w twarz 16-latka, który doznał ogólnych obrażeń.

Jak się okazało sprawcą tych trzech zdarzeń, był 17-letni mieszkaniec Zabrza, którego w środę zatrzymali Kryminalni z III Komisariatu Policji w Zabrzu. Zatrzymany usłyszał już zarzuty. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, a o jego dalszym losie zadecyduje Sąd.

czytaj więcej:

Policjant gliwice

Wiózł do szpitala rodzącą partnerkę. Kobietę...

Policja drogówka zabrze

Nie tylko posiadał, był też pod ich wpływem....

Policja dzieci zabrze

Dzieci poniżej 7 roku życia nie mogą poruszać...

64 668272

43-letni pan Tomasz wyszedł 2 tygodnie temu....

Nielegalne zabrze

Nielegalny tytoń i alkohol. Starty wstępnie...

Bron gliwice

Kolekcjoner z Gliwic zgromadził w mieszkaniu...

32699af76cfc6e0191d612ffd4e88ee9

Spacerowicz dokonał makabrycznego odkrycia