Zwłoki noworodka w sortowni odpadów. Śledztwo trwa, zabrzańscy policjanci apelują o pomoc

Trwa śledztwo w sprawie ujawnienia zwłok noworodka na terenie sortowni odpadów w Zabrzu przy ulicy Cmentarnej. – Wszystkie osoby posiadające istotną wiedzę na temat powyższego zdarzenia w szczególności pochodzenia noworodka, proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu – apelują policjanci.

Policja Zabrze
KMP Zabrze

Przypomnijmy, że zwłoki noworodka zostały ujawnione 1 października 2022 roku, około godziny 9.00, na terenie sortowni przy ulicy Cmentarnej przez jednego z pracowników. Zgodnie z dokonanymi ustaleniami, było to chłopiec urodzony w 8-9 miesiącu ciąży.

Śmieci, wśród których znaleziono ciało dziecka, prawdopodobnie pochodziły z miasta Bytom lub z Zabrza. Czynności w sprawie trwają, a śledczy zwracają się z prośbą do osób, które mogą mieć wiedzę w tej sprawie, w szczególności na temat pochodzenia noworodka o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu tel. 47 8543 200, lub najbliższą jednostką Policji tel. alarmowy 112. Gwarantujemy anonimowość – zapewniają zabrzańscy policjanci.