Zwiedzanie, ciekawe historie i miejska gra, czyli Światowy Dzień Turystyki w Zabrzu już w sobotę. Można się jeszcze zapisać

Z okazji Światowego Dnia Turystyki, w sobotę, 24 września, będzie można zwiedzić w Zabrzu ciekawe miejsca – także pod ziemią – i poznać równie ciekawe historie. W planach jest także gra miejska.

Facebook/ Sztolnia Królowa Luiza
Sztolnia Królowa Luiza

World Tourism Day, czyli Światowy Dzień Turystyki, to cykliczne święto ustanowione przez Światową Organizację Turystyki Narodów Zjednoczonych (UNWTO) i obchodzone 27 września. Pierwsze obchody WTD zorganizowano w 1980 roku. Święto ma podnieść świadomość dotyczącą roli turystyki w ramach społeczności międzynarodowej, a jednocześnie pokazać, jak turystyka wpływa na społeczne, kulturowe, polityczne i ekonomiczne wartości na całym świecie.

W obchody Światowego Dnia Turystyki włączy się także Zabrze. W najbliższą sobotę, 24 września, będzie można w mieście spędzić czas w ciekawy sposób. Na godzinę 9.50 zaplanowano spływ łodziami podwodną trasą Sztolni Królowa Luiza, z kolei o godzinie 10 i 11.15 będzie można rozpocząć zwiedzanie Areny Zabrze. O 10.15 odbędzie się zwiedzanie Ratusza, zaś o 11.15 – spacer śladami Donnersmarcków. Natomiast ci, którzy chcą odkryć najbardziej tajemnicze miejsca śródmieścia będą mogli wziąć udział w grze miejskiej „Tropem tajemnic”.

Jak informuje zabrzański magistrat, szczegóły dotyczące obchodów Światowego Dnia Turystyki można uzyskać w Punkcie Informacji o Mieście przy ul. Powstańców 2a/1 (telefon 32 271 72 76). Tam też można się zapisać na sobotnie wydarzenia – osobiście bądź telefonicznie najpóźniej do czwartku, 22 września.

czytaj więcej:

Sztolnia Królowa Luiza

Złoty certyfikat dla Kopalni Guido i Sztolni Królowa Luiza

Sztolnia Królowa Luiza

Sztolnia Królowa Luiza z nominacją do prestiżowej nagrody

Otwarcie wieży ciśnień w Zabrzu 01

Wieża Ciśnień w Zabrzu już otwarta!

Bon turystyczny można wykorzystać podczas wakacji

Rodzinny wypoczynek? Bon turystyczny wkrótce straci ważność

Arena Zabrze z czterema trybunami

Radni opowiedzieli się za zbudowaniem czwartej trybuny

Kopalnia Guido Zabrze Noc Muzeów

Noc Muzeów 2022 w Zabrzu - lista atrakcji

Barbrkowe LOVE baner 870x440

BarbórkoweLOVE - czyli jarmark barbórkowy w Luize